У Києві відкрився перший центр допомоги ветеранам, військовослужбовцям та їхнім родинам (Фото)

фото: Повернись живим
фото: Повернись живим

Він має назву Veteran Hub. Тут ветерани ООС можуть отримати юридичні консультації, попити каву разом зі своїми побратимами і знайти вирішення своїх життєвих проблем, розповідає сайт фонду “Повернись живим”.

 Простір для надання допомоги ветеранам, військовослужбовцям та їхнім родинам запрацював у Києві 2 листопада. За тиждень сюди прийшло 200 гостей.

Сьогодні Veteran Hub це – сучасний простір у понад 800 квадратних метрів з командою із 22 працівників та представників восьми волонтерських і громадських організацій.

«Цей проект виник з нашої внутрішньої потреби як громадської організації, – розповідає виконавчий директор Veteran Hub та голова ГО «Побратими» Артем Денисов. –  Для того, щоб далі зростати, нам потрібен комплексний підхід. Тобто, або ти починаєш розбиратися у певній темі та надавати послуги, або об’єднуєшся з кимось, хто ці послуги вже надає. Лише об’єднавшись, ми можемо покращувати послуги, критерії та алгоритми роботи, зростати разом, інакше ми залишимося на рівні, якого досягли, і на цьому зупинимося. Наприклад, приходить до нас людина, звертається за психологічною допомогою, і ми розуміємо, що їй потрібна ще юридична консультація. Як це було раніше: ми казали, що у нас є партнери, і людина може звернутися до них. І я не розумію, що відбувається далі, чи вона звертається, які потреби у процесі ще виникають, це було важко відстежити».

фото: Повернись живим
фото: Повернись живим

У хабі все влаштовано максимально зручно та просто: гостя зустрічають та дізнаються, яка допомога потрібна. Якщо людина приходить для отримання більш ніж однієї послуги, її прикріплюють до менеджера, який домовляється з необхідними організаціями.

Наразі у Veteran Hub консультації надають представники ГО «Побратими», «Ліги медіаторів України», «Центру зайнятості вільних людей», ГО «Психологічна підтримка та реабілітація «Вільний вибір», «Hero’s Companion – Друг Героя», «Юридичної сотні», «Блакитного птаха», ГO «Добровольці». Всі вони знаходяться в окремних кабінетах та відкритих зонах. Також у хабі передбачені кімнати для приватних консультацій, наприклад, для роботи з психологом. На відміну від інших робочих зон, тут немає прозорих дверей.