У Києві рекламу мінятимуть на інвестиції

Наталія Гончарова
Наталія Гончарова

Проводити інвестиційні конкурси на проекти пов’язані з благоустроєм столиці за право довготривалої оренди місць під рекламні носії для підприємців.

Такі наміри озвучила новопризначена начальник відділу реклами Департаменту містобудування та архітектури Київської міської адміністрації Наталія Гончарова у своєму блозі.

За словами Гончарової таким чином Київ впроваджуватиме досвід більшості європейських столиць, коли за право довготривалої оренди місць під рекламні носії підприємці пропонуватимуть власні інвестиційні проекти пов’язані з благоустроєм міста.

Від такої практики, як показує досвід Європи, виграють усі. З одного боку підприємці мають змогу планувати свою діяльність на тривалий час. З іншого — місто матиме можливості покращувати комфортність проживання у міста за допомогою залучення позабюджетних коштів. Така практика є типовою для більшості європейських столиць. Сподіваємося впровадити її також у Києві”, – зазначає представниця КМДА.

Крім того, продовжиться робота над впорядкуванням норм, що регулюють рекламний ринок Києва, та створенням нового Управління реклами, що на переконання нової очільниці рекламного напрямку КМДА суттєво збільшить надходження до бюджету столиці.

Управління реклами у складі КМДА, яке регулюватиме розміщення реклами у Києві, матиме повноваження щодо видачі та скасування дозвільної документації. Таке управління матиме достатню кількість фахового персоналу, щоб звести час на розгляд заявок підприємців до мінімуму. За приблизними підрахунками, коли діятиме Управління з реклами, Київ може заробити на  26,8 млн гривень в рік більше лише за рахунок підвищення оперативності обробки документації і заявок підприємців”, – пише Наталія Гончарова.

Головною метою структурних та організаційних змін є зміщення акцентів із контролю до співпраці між бізнесом та містом.

Якщо об’єднати усі напрямки діяльності, то вони мають одну спільну мету — це перетворення міської влади у своєрідного адміністратора послуг, який є одночасно партнером для громади міста Києва і для підприємницьких кіл. В час, коли владу звикли тільки критикувати, хочемо побудувати нову систему, де кияни, підприємці, міська влада спільно піклуються про спільний простір, яким є місто Київ та сприйматимуть одне одного, як партнери, що працюють задля спільної справи”, – підсумовує Наталія Гончарова.

Нагадаємо, наприкінці квітня своїм розпорядженням міський голова Києва Віталій Кличко несподівано звільнив керівника головного регулятора ринку реклами у Києві директора КП “Київреклама” і призначив начальником відділу реклами у складі Департаменту містобудування та архітектури.