У Києві житло громади здаватимуть містянам і переселенцям

Київ зможе придбати за 2 млрд грн близько тисячі квартир, які здаватиме в оренду або з подальшим правом викупу киянам чи переселенцям.

Відповідне рішення ухвалила Київрада, повідомив заступник голови КМДА Вячеслав Непоп, повідомляє КМДА. Столиця сформує фонд житла територіальної громади. Для цього місто збільшило статутний капітал комунального підприємства «Фінансова компанія «Житло-інвест» на 2 млрд грн

В умовах воєнного стану питання забезпечення житлом стає дуже актуальним. «Тому місто прийняло рішення про закупівлю за рахунок міського бюджету житла, яке буде власністю територіальної громади міста. Питання забезпечення житлом містян та вимушених переселенців можна буде вирішити за рахунок здачі в оренду цього житла. Це може бути як довгострокова оренда, так і оренда з правом викупу», – зазначив Вячеслав Непоп.

Як зазначив Непоп, це стане альтернативою для містян, які не мають фінансової можливості придбати житло. Особливо сьогодні, коли банки не кредитують будівництво нерухомості на первинному ринку житла.

«При здачі в оренду цього житла перевага надаватиметься сім’ям учасників бойових дій в Україні, особам, які втратили житло на тимчасово окупованих територіях, та киянам, які бажають поліпшити свої житлові умови», – розповів Вячеслав Непоп.