У Києві з настанням морозів замерзли 17 безхатьків, – народний депутат

фото: Радіо Свобода

Про це на своїй сторінці Фейсбук розповів народний депутат, представник жителів Солом’янського району Києва у Верховній раді Роман Грищук.

Зокрема він написав, що із настанням морозів у Києві, за неофіційними даними, від холодів просто на вулиці померло 17 бездомних. Така статистика із початку нового року.

Усіх сколихнула смерть громадянина Індії, якого знайшли мертвим на київській Борщагівці. Вона привернула увагу до проблеми безхатченків у Києві.

Також Грищук розкритикував ефективність розгорнутих пунктів обігріву у столиці.

“Мобільних пунктів обігріву немає, більшість стаціонарних пунктів – для галочки”, – сказав народний обранець.

Він написав, що мав нараду в РДА Солом’янського району. На ній з очільницею району домовилися організувати на вокзалі пункт обігріву, адже там дуже багато бездомних.

Керівництво центрального вокзалу відреагувало невідкладно на прохання Грищука і кімнату виділили. Поліція надала чергових для кімнати і обіцяла направляти бездомних до кімнати обігріву.

Після сьогодняшнього візиту Романа Грищука на вокзал і кількох дзвінків голові РДА пункт обігріву таки запустили – з гарячим чаєм і соціальними працівниками – все як треба.

Нардеп наголошує: працювати він має цілодобово!

“Начальник поліції вокзалу Андрій Степанов обіцяв направляти максимально всіх в кімнату обігріву. Там же буде організовано харчування. Також був сьогодні в Будинку соціального піклування на Суздальській 4/6. Там є 150 місць для ночівлі. Минулої ночі зайнято було всього 86. Там же є 16 місць для постійного проживання тим хто цього потребує і готовий платити 18 гривень на добу. Так, залишається питання, як дістатися в єдиний комфортний центр допомоги. Але прошу волонтерів за можливості повідомляти про те, що такий центр є. Там дуже непогані умови, точно кращі, ніж на вокзалі. Там же поспілкувався с відвудувачами пункта обігріву. Локдаун, холод і відсутність мобільних пунктів обігріву ставить багатьох з них на межу життя та смерті.Ще на Гавела 85а є Територіальний центр соціального обслуговування. Теж сьогодні заїхали. Вони дбають про малозабезпечених і лежачих хворих. В пункті обігріву за всі ці дні було тільки 6 людей. І на Гавела, і на Суздальській можна взяти теплі речі. А тих, хто читає цей пост, прошу теплі речі і взуття туди приносити. Необхідність поповнити запаси завжди є.Ще раз дякую працівникам центрів на Суздальській і Гавела, начальнику поліції вокзалу Андрію Степанову, начальнику Центрального вокзалу Петру Стецюку, а особливо волонтерам, які допомагають бездомним! Пишіть в повідомлення, якщо маєте можливість і бажання допомагати в пункті обігріву на вокзалі, скину номер соцпрацівниці, яка відповідальна за цей пункт”, – пише Грищук у Фейсбуці.