У Києві підприємці протестували проти введення касових апаратів

фото Віолети Карлащук, Суспільне

Ранок понеділка у столиці розпочався акцією протесту підприємців “Save ФОП”. Представники малого та середнього бізнесу вимагають, зокрема, скасування касових апаратів.

За словами кореспондентки Суспільного Віолетти Карлащук, учасники протесту пікетують Комітет ВР з питань фінансів, податкової та митної політики, який має розглянути законопроєкт щодо розвитку та збереження спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.

"Вимагаємо, що у нас була спрощена система оподаткування. У мене невеликий магазин, у мене сезонний товар і я торгую 4 місяці на рік. У мене є знайомі, які 3 місяці назад встановили касові апарати, вони дуже незадоволені. Вони купили за 8 тисяч апарат та його обслуговування. Вони не можуть йти після роботи одразу додому. Вони сидять і рахують, щоб зійшлася кожна копійка. Ми боремося, щоб їх не ставили. І це не найстрашніше. Найстрашніше - це первинні документи. А їх ніхто не надає", — розповіла одна з учасниць акції протесту Майя Франко з Черкас.

На брифінгу голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев сказав, що "ухвалюватимуть правильне та обґрунтоване рішення, яке не порушуватиме право громадян на чек, якісний товар". За його словами, їх мета - "білий бізнес, який би працював чесно, прозоро і не вивчав схеми ухилення від податків".

"У мене можна знайти, як і у кожного, якусь дрібничку. Я заплатив податки, і я працюю. Не чіпайте мене, я хочу працювати. А касовий апарат - прийде податкова, прогалину знайде, будуть інші проблеми. Я хочу грошей заробляти. Обслуговування касового апарату - 400 грн на місяць. Мусить бути бухгалтер. Це додаткова людина", — зазначив Леонід Яцинович, учасник акції з Прикарпаття.

Засідання Комітету заплановане 28 вересня на 14.00.