У КСУ зробили заяву щодо оголошення підозри Тупицькому

фото: Gazeta.ua

У Конституційному суді України заявили, що судді Конституційного суду підозру може вручити тільки генпрокурор або особа, яка здійснює його повноваження.

19 січня пресслужба Конституційного суду України на сторінці відомства в Facebook повідомила, що у Державного бюро розслідувань немає повноважень оголошувати підозру судді Конституційного суду.

"Згідно з ч.9 ст. 24 Закону України "Про Конституційний суд України" судді Конституційного суду про підозру у вчиненні кримінального злочину повідомляє генеральний прокурор або особа, яка здійснює його повноваження. Це робить неправомірним здійснення цієї процесуальної дії будь-ким з інших осіб", — проінформували в КСУ.

У зв'язку з цим у представників Конституційного суду "викликає подив і занепокоєння" той факт, що на сайті ДБР опублікували інформацію про те, що слідчі цього органу "за погодженням з в.о. Генпрокурора" повідомили про підозру Олександрові Тупицькому щодо здійснення кримінальних злочинів, передбачених ч.2 ст. 384, ст. 386 КК (завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту, підкуп свідка з метою відмови від дачі показань).

У суді також зазначили, що інформація щодо того, що Тупицький, згідно з указом президента, протягом двох місяців не може виконувати повноваження судді, "не відповідає дійсності".

"Таке відсторонення не позбавляє його статусу судді Конституційного Суду України та його Голови. Текст згаданого Указу не містить ніяких вказівок або заборон щодо допуску судді Конституційного Суду України Тупицького О.М. в будівлю Конституційного Суду України", — заявили в пресслужбі КСУ.