У Кривому Розі зробили безкоштовним проїзд у громадському транспорті для педагогів, медиків, соцпрацівників

фото: Delo.ua

У Кривому Розі з 1-го січня 2021-го проїзд у комунальному громадському транспорті безкоштовний для низки категорій громадян. Таким правом користуються ті містяни, які мають “Картку криворіжця”. Вона діє у комунальному швидкісному трамваї, трамваях, тролейбусах та автобусах. Про це йдеться на офіційному сайті Криворізької міськради.

У приватних маршрутних автобусах, як і раніше, містяни сплачуватимуть за проїзд.

Крім пенсіонерів, школярів, студентів, ветеранів та інших мешканців пільгових категорій, безкоштовно у комунальному транспорті тепер їздитимуть педагоги, медики, працівники соціальних служб, дитячих садків, спортшкіл, які підпорядковуються міській раді.

З 1-го січня безкоштовно в громадському транспорті їздитимуть понад 35 тисяч криворіжців, а загалом від початку нового року правом безкоштовного проїзду користуватимуться майже 300 тисяч містян.

Безкоштовний проїзд передбачений міським бюджетом на 2021-й рік, ухваленим 23 грудня. Цьогоріч скасування плати за проїзд у транспорті коштуватиме місту 116 мільйонів гривень.

"Сюди приїжджають з усієї України, а платимо ми, платники податків. Нехай вони платять окремо за це, а ми вже заробили", - каже мешканець Кривого Рогу Микола Лагутін.

Містянка Анна Звонкіна стверджує, що ще не отримала “Картку криворіжця”.

"В нашому випадку це на розсуд кондуктора. Усі мої звернення, у департамент освіти в тому числі, не дали жодних результатів. Нам її не видали. Почали оформлення у грудні 19-го року – зараз січень 21-го року. Чекаємо", – каже жінка.

З 1-го травня безкоштовний проїзд в комунальному пасажирському транспорті обіцяють запровадити для всіх криворіжців без винятку. Про це повідомив керівник міського управління транспорту та комунікацій Сергій Сиротюк.

Посадовець пояснив, що для цього необхідно провести регуляторні процедури, забезпечити городян “Картками криворіжця” й підготувати необхідне програмне забезпечення.