У Криму стартував сепаратистський референдум: усі 1205 дільниць розпочали роботу (Відео)

imagesУсі 1205 дільниць у Криму уже відкрилися і почали свою роботу. Про це на прес-конференції повідомив голова комісії з підготовки до проведення референдуму Михайло Малишев.

“Усі 1205 дільниць для голосування на загальнокримському референдумі”, — зазначив М.Малишев.

За його словами, є певні складнощі у зв’язку з погодними умовами в Чорноморському районі , де тимчасово не працює стаціонарний телефонний зв’язок, а також у Білогірському районі на двох ділянках (54 і 55) відсутнє енергопостачання , однак туди вже виїхали бригади “Крименерго”.

М.Малишев також додав, що була затримка з початком роботи ще однієї ділянки в Білогірському районі, але наразі вона уже працює.

На референдум виносяться наступні питання: “1. Ви за возз’єднання Криму з Росією на правах суб’єкта Російської Федерації ; 2. Ви за відновлення дії Конституції Республіки Крим 1992 року і за статус Криму як частини України”.

Для проведення плебісциту по всьому півострову сформовані 27 територіальних виборчих комісій та 1205 дільничних комісій, у тому числі 192 в Севастополі. Для голосування надруковано 1,512725 млн бюлетенів.

Верховна рада Криму прийняла Декларацію про незалежність, а також звернулася до російської влади з проханням включити республіку до складу Російської Федерації на правах суб'єкта. Тепер ці рішення можуть бути підтверджені всенародним волевиявленням жителів півострова.

27 лютого кримський парламент затвердив новим прем'єр -міністром Сергія Аксьонова та оголосив референдум про статус півострова.

США, європейські країни, офіційний ЄС, міжнародні інституції, ОБСЄ та інші міжнародні організації, чинна влада України не визнають референдум законним та легітимним. Також референдум визнаний незаконним найавторитетнішою міжнародною правовою інституцією — Венеціанською комісією.

В.о. президента України О.Турчинов закликав кримчан бойкотувати незаконний референдум.

Як відомо, в останні дні лютого Росія фактично здійснила акт агресії відносно України, коли військові частини РФ без опізнавальних знаків і без будь-яких пояснень з боку російського уряду почали блокувати військові частини ЗСУ на території Криму.

УНН