У Криму російські шовіністи спалили Бандеру та прапор УПА (Фото)

1У Сімферополі активісти громадських рухів, що представляють російське населення Криму, спалили на мітингу опудало, що зображує Степана Бандеру – лідера Організації українських націоналістів (ОУН) часів Великої Вітчизняної війни.

За словами активістів, ця акція стала відповіддю на заходи, організовані партією “Свобода” у день народження Бандери 1 січня, повідомляють РІА “Новости”.

“Сьогодні ми спалюємо це опудало, але ми вміємо захищати свої погляди не тільки вогнем. Якщо знадобиться, ми їх захистимо і мечем”, – заявив організатор мітингу в Криму, лідер громадського руху “Конгрес російських громад Криму” Сергій Шувайников. За його словами, мітинг біля будівлі представництва президента України в Криму став відповіддю на дії “Свободи”.

Активісти так само спалили прапор створеної за участю Бандери Української повстанської армії (УПА).

За оцінками міліціонерів, які стежили за громадським порядком, у мітингу брали участь близько 50 осіб. Вони тримали транспаранти з гаслами "Ганьба спадкоємцям Бандери!", "Україна не для фашистів!", "Не дамо нацистам захопити владу!". Періодично присутні скандували "Фашизм не пройде!"

Нагадаємо, прихильники "Свободи" 1 січня ввечері традиційно провели смолоскипну ходу в центрі Києва з нагоди 105-ї річниці з дня народження Бандери. Учасники акції пройшли колоною з факелами в центрі Києва по Володимирській вулиці, бульваром Шевченка та Хрещатиком до Майдану Незалежності. Марші, мітинги та інші акції до дня народження Бандери відбулися також у Луганську, Дніпропетровську, Львові, Хмельницькому, Івано-Франківську та низці інших міст країни.

 

1