У Кременці урочисто згадали художника, прозаїка, мислителя, звичайно, пророка (Фото)

оснУ Кременецькій обласній гуманітарній академії імені Т.Шевченка відзначили 201-шу річницю від дня народження Тараса Шевченка.

Участь в урочистостях взяв голова облради Василь Хомінець. Очільник разом із громадськістю поклав квіти до підніжжя погруддя Кобзарю біля навчального закладу.

Читайте також. У Тернополі — своя Шевченкіана (Перелік заходів)

Студенти та викладачі вишу підготували до дня народження поета літературно-мистецьку композицію «…Він – як Бог наш. Воскреса безсмертям думи, вічним заповітом». Перед її початком до присутніх звернувся Василь Хомінець, повідомляє сайт обласної ради.

– «Борітеся — поборете! Вам бог помагає! За вас правда, за вас слава І воля святая!» – ці пророчі слова Тараса Шевченка стали гаслом Революції Гідності. Ці слова є викристалізованою суттю боротьби українців  із російським агресором на Донбасі, – сказав він. – Сьогодні ми на цій землі, де ступав великий Кобзар. Про нього не можна сказати однозначно. Одні скажуть – поет і будуть праві. Інші скажуть художник – також матимуть рацію,  як і ті, хто скаже, що був він художником, прозаїком, мислителем. І, звичайно, пророком…

Читайте також. У Тернополі — концерт: виручені гроші спрямують на допомогу бійцям АТО

Викладачі та студенти Кременецької обласної гуманітарної академії імені Т.Г. Шевченка створили вражаючу літературно-мистецьку композицію, у якій творчість Тараса Шевченка постала як нині актуальна та важлива. Увесь зал разом із хором співав його славетний “Заповіт”. Пісні на слова Кобзаря, його вірші, народні пісні, інструментальні твори українських та європейських композиторів перепліталися воєдино, розкриваючи усю величну суть нашого Генія та нашого Пророка.

Завершили концерт кантатою Миколи Лисенка на слова Тараса Шевченка “Радуйся, ниво неполитая”!, яку виконали зведений хор академії та симфонічний оркестр.

Софія Левицька