У Колумбії схопили наркобарона Усугу, якого шукали 10 років

Фото – Getty Images

Один із найрозшукуваніших наркобаронів Південної Америки – Дайро Антоніо Усуга, відомий як Отоніель – був схоплений в своєму притулку в джунглях в Колумбії після полювання за участі сотень солдатів та спецслужб США і Великобританії.

Про це з посиланням на The Guardian та колумбійські ЗМІ, повідомляє “УП“.

Два тижні тому співробітники розвідки змогли визначити приблизне місце розташування укриття Усуги в регіоні Ураба поблизу кордону з Панамою.

За повідомленнями колумбійських ЗМІ, в операції брали участь понад 20 вертольотів, 10 безпілотних безпілотних літальних апаратів і сотні військовослужбовців, які перекрили річки і дороги, та військові кораблі. Під час захоплення гангстера був убитий один поліцейський.

Президент Колумбії  Іван Дуке порівняв арешт з вбивством Пабло Ескобара в 1993 році, заявивши, що "це найсерйозніший удар, завданий незаконному обігу наркотиків в цій країні в цьому столітті". За його словами, "Отоніель був найнебезпечнішим торговцем наркотиками у всьому світі".

Нагадаємо: Дайро Антоніо Усуга - глава наркокартелю "Клан дель Гольфо". Усугу звинувачують у контролі великої мережі кокаїнових лабораторій і незаконних злітно-посадочних смуг і пристаней для швидкісних катерів, використовуваних для контрабанди наркотиків. Всього було видано 132 ордери на арешт Усуги.

Державний департамент США запропонував винагороду у 5 млн доларів за інформацію, що призведе до піймання злочинця. Колумбійська влада переслідували Усугу близько десяти років.