У Казахстані – новий прем’єр-міністр. Уряд можуть сформувати сьогодні ж

Аліхан Смаїлов, Фото – “Радіо Свобода”

На тлі жорсткого придушення протестів Аліхан Смаїлов став прем’єр-міністром Казахстану. Сьогодні ж, 11 січня, буде оголошено новий склад уряду.

Про це з посиланням на “Радіо Азаттик” повідомляє “УП“.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв вніс до мажилісу парламенту пропозицію про призначення Аліхана Смаїлова на посаду прем’єр-міністра країни.

Глави фракцій, у тому числі фракції "Нур Отан", та представник депутатської групи Асамблеї народу Казахстану висловилися на підтримку його кандидатури.

Спікер мажилісу Нурлан Нігматулін оголосив, що кандидатуру Смаїлова підтримали всі 89 депутатів, які брали участь у голосуванні.

Аліхан Смаїлов подякував депутатам за довіру і заявив, що уряд буде реалізовувати макроекономічну програму, зробить кроки для приборкання інфляції.

Указ про призначення Смаїлова новим прем'єр-міністром опубліковано на сайті Акорди.

Очікується, що 11 січня буде оголошено новий склад уряду.

Читайте також: На тлі масових протестів президент Казахстану відправив уряд у відставку

Анонсуючи "кадрові перестановки" в ефірі державного телеканалу "Хабар 24", речник президента Берік Курмангалі заявив, що "президент сам вирішить: кого залишить, а хто піде з поста".

Читайте також: Штурм будівель, підпали, сутички і арешти: попри надзвичайний стан ситуація в Казахстані загострюється (Відео)

Після відставки уряду 5 січня на тлі протестів у західних регіонах Аліхан Смаїлов виконував обов’язки прем'єр-міністра.

Довідково: 49-річний Аліхан Смаїлов з вересня 2018 року до лютого 2019 року працював міністром фінансів. 25 лютого 2019 року указом президента Казахстану його було призначено першим заступником прем'єр-міністра – міністром фінансів. 18 січня 2021 року було перепризначено на цю посаду.