У каналізацію тернополяни кидають і ганчір’я, і харчові відходи (Відео)

проривПройти повз будинок №41 на проспекті Злуки у Тернополі, не закриваючи носа, сьогодні, 20 січня, було майже неможливо.

Причина смороду – прорив у каналізаційному колекторі. Аби полагодити мережу, водоканалівцям довелось копати 6-метрову яму і прочищати забиті труби. Причина подібних аварій – зношеність мереж і непотріб, який тернополяни змивають у каналізацію.

Читайте також. «У день Водохреща вся вода є корисною», — директор КП «Тернопільводоканал» (Фото)

Стійкий сморід, пара і каналізаційні потоки – по всій дорозі. Так, сьогодні вранці виглядала частина тернопільського проспекту Злуки. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

– Вчора, 19 січня, близько 20 години вечора виникло пошкодження каналізаційного колектора на проспекті Злуки. Колектор експлуатується більше 40 років, і він – в аварійному стані, – розповіла начальник водопровідно-каналізаційних мереж КП “Тернопільводоканал” Ганна Загородна.

Читайте також. Новації дозволять зменшити кількість планових промивань водогонів у Тернополі

Звання аварійного колектор виправдав. Частину цієї мережі, а це – близько 600 метрів від вулиці 15-го Квітня майже до вулиці Лепкого, комунальники замінили у 2013-2014 роках. Прорвало нижче. Хотіли б поміняти й решту, але метр труби, діаметром 600 мм, коштує більше тисячі гривень, а протяжність мережі – кілометри, тому “Тернопільводоканал” самотужки заміни все не зможе, пояснюють фахівці.

Щоб прочистити каналізацію і залатати свіжий прорив, довелося задіяти техніку і діставатися до колектора. Він – на глибині близько 6 метрів. Взялися промивати і чистити труби – знайшли сміття.

– Із цього колектора ми витягуємо ганчір’я різне, яке мешканці кидають в каналізаційні мережі… Потрапляє шмата, потім на себе намотує інше сміття, робиться пробка, все забиває, – кажуть майстри. – А прориває там, де аварійні труби…

Читайте також. Вода у кранах тернополян є і поки що буде, але з 1 січня — подорожчає (Відео)

Клопоту комунальникам взимку додають морози. Через різкі перепади температур труби тріскають. Та не менш прикрий період – святковий. У мережах опиняється не лише ганчір’я, а й безліч харчових відходів. Тому водоканалівці просять тернополян правильно користуватись каналізацією, бо наступного разу її захаращення може стати причиною аварії поблизу вашого дому і смороду під вашими вікнами.