“У його промові – відповіді на всі запитання”, – тернополяни про інавгурацію Петра Порошенка (Фото)

Порох– У нас тепер теж є свій Петро Перший, який має прорубати наше вікно в Європу, – приблизно таким є лейтмотив відповідей тернополян на запитання ІА «7 Днів-Україна», що вони думають про інавгурацію Президента.

Читайте також. Історію пишемо сьогодні. Інавгурація п’ятого президента України (Відео)

Крім того, люди сподіваються, що він був сьогодні, 7 червня щирим. Країна вже зітхнула з полегшенням, почувши його слова, і вкотре дала кредит довіри.

До речі, частина городян, як виявилося, не дивилася церемонію. Ці люди пояснили свою позицію тим, що новини зі Сходу нині важливіші, ніж урочистості у Києві.

Віктор Долішній, видавець журналів «Моя дитина» і «Тобі»:

– Чи не вперше не маю до чого придертися і севдо політологів… Плакав підчас кожного виконання гімну… Не дратували оплески і вставання, навіть Кличко, який конче мав щось «севдо політол». Юлі гарне місце дали… Реакція президента на солдата, що заточився від спеки і не втримав зброю…

Двомовність промови… притиск і холодність очей і посмішка на словах про українську заздрість… Лукашенко і реакція залу на нього… Батько, дружина і наймолодший син… Посвідчення не в кишеню, а на подушку… Головний майдан країни – Софіївський… Звернення генералів до президента через «товаришу»…

Марія Баліцька, член НСЖУ і НСПУ:

– В УКРАЇНИ Є РОЗУМ, СИЛА І ПОВАГА!!! Президент України Петро Порошенко на Пересопницькому Євангелії присягнув Українському Народу – вистражданому, замученому, зболеному, майже зневіреному…

Майже, бо Майдан зібрав крихти Віри – і поєднав Людей, а Бог додав нам Сили, Моці, Кріпості… Багато лиха наробили антихристи, думаючи, що вхопили Бога за бороду… Але Бог не може бути осміяний ніколи!!! Господь допустив – щоби народ побачив гнилизну влади і… очистився од скверни. Інавгурація Президента України Петра Порошенка – святково-спокійно-обнадійлива для простих…

Сталося: мудрий український народ обрав п’ятого Президента – батька, який не покидав своїх дітей; чоловіка, який шлюбує з однією дружиною, бізнесмена, який створив тисячі робочих місць; багатомовну особистість, яка вільно спілкується з іноземцями без перекладачів і точно знає, що кажуть політики, бізнесмени, прості… І у мене зародилася надія на краще життя для простих людей у рідній Україні!!!

Свята Софія і блакитне Небо дивилися, як Армія вшановувала свого Президента, а разом з ним – і Український Народ, і «Небесну сотню», показавши, що в України є Розум, Сила і Повага!!!

Владислав Газолишин, психоаналітик, власник приватної практики, майданівець:

– У нас у дворі – весілля … Дуже довго «продають» наречену – все дуже щиро і весело, всі втягнулись у цей процес… А ще – моя дуже добра знайома народила хлопчика. Це – пізня дитина, тож мати – безмежно щаслива і ми всі, хто її знає – безмежно щасливі за неї і за малюка…

Ще вчора вбили хлопця з Івано-Франківщини. Він брав участь в АТО… Неймовірне горе батьків, яке не може не передаватися тобі… А ще – Петро Порошенко мав сьогодні президентську інавгурацію. Він, напевне, коли в листопаді 2013-го ліз на грейдер і закликав протестуючих не атакувати солдатів ВВ – був щирий в свої почуттях і не думав, що буде Президентом у червні 2014-го…

Що об’єднує всі перелічені ці події? Щирість! Хочеться вірити, що Петро Порошенко – щирий в своїх почуттях до Народу України. Хочеться йому сказати, що люди одружуються, народжуються і помирають у цій країні… І це все – по-справжньому. І це все – дуже щиро і ХОЧЕТЬСЯ ЙОМУ ПОБАЖАТИ: бути справді щирим!

Ігор Господарський, професор, лікар, викладач:

– По-перше, склалося враження, що це – перший Президент, який самостійно писав, хоча б у першій редакції, свою промову. Схоже, це – кінець ери севдо політологів, які вирішують, що і коли має казати перша особа країни. А інколи ще й шукають серед синонімічного ряду короткі слова, щоб Президент змогли вимовити.

По-друге, почуття гідності на кожному етапі інавгурації – від ситуації з солдатом до співу обох гімнів – офіційного і молитви. Ну і нарешті – промова… Порошенко сказав навіть більше, ніж від нього хотіли почути і скептики, і романтики. Висловився абсолютно з усіх принципових для країни питань, причому без Юлиних загравань і причитань. Країна зітхнула з полегшенням і вкотре дала кредит довіри. Тепер чекаємо на повернення кредиту конкретними справами.

Як влучно сказав п’ятий Президент: «Будемо тримати порох сухим»!

Євген Заплетнюк, священик:

– Перш за все, хотілося б привітати свою рідну, єдину та соборну Україну з цим історичним днем. Ми давно на нього чекали, та справедливо пов’язуємо з ним політичне й національне відродження держави, після багаторічної системної кризи, яку вже не можна не визнавати. Тому, очевидно, що посада Президента України в наших умовах є більше тягарем та відповідальністю, ніж просто підставою для порожнього марнославства.

Кожен із нас повинен усвідомити, що навіть всенародно обраний Президент – є всього лиш людиною, яка не здатна звершувати чудеса на замовлення електорату. Всі ми люди, і кожному з нас властиво помилятися. І всі попередні наші Президенти, як швидше за все, й усі наступні – неминуче будуть підтверджувати цю просту істину своєю діяльністю…

Завдання Президента України – бути гарантом Конституції та пишатися здобутками свого народу. Відтак, наше з вами завдання – стати єдиною, цивілізованою, сучасною, європейською країною, якою буде пишатися власний Президент, та поважатимуть усі інші. Президент нам потрібен не для того, щоб він працював замість нас, але щоб був добрим адміністратором головних справ держави…

Володимир Лех, головний редактор телеканалу «Рада» (народився у Теребовлі, працював у Тернополі):

– З приходом Порошенка – великі надії на зміни!!! Спостерігаючи за ситуацією зсередини, помітив: Порошенко був простим, невибагливим і невимогливим. Не було і зверхності «От, Я ПРЕЗИДЕНТ…». Було хвилювання і відповідальність за країну.

У парламенті хвилювалися усі: депутати з різних фракцій, окрім комуністів, церковники, політики і державні мужі. Жодної помпезності: вулиці – відкриті для авто і пішоходів.

Петро Порошенко зі всіма був привітним. Інавгураційна промова, мабуть, – найкраща зі всіх, що були в Україні. Головне, що у ній – відповіді на всі запитання. Тепер потрібно усім об’єднатися і допомогти. Зміни треба починати з себе. І давайте хоча б 100 днів не критикувати.

Фото – Володимир Лех

Ось таким було «закулісся» інавгурації Перта Порошенка