У ISW з’ясували, хто винен у масовій загибелі військовополонених в Оленівці

Будівля СІЗО в Оленівці після пожежі. Фото – РБК

У смерті понад 50-ти українських військовополонених в окупованій Оленівці винна Росія.

До такого висновку дійшли в своєму повідомленні експерти Інституту вивчення війни (ISW).

“ISW оцінює, що російські війська відповідальні за вбивство 53 українських військовополонених під час вибуху в підконтрольній Росії в’язниці в Оленівці Донецької області 28 липня. ISW вважає, що Росія несе відповідальність за цей напад на українських військовополонених у порушення Женевської конвенції”, – йдеться в повідомленні.

Американські аналітики підкреслили, що немає жодних ознак, що причиною пожежі і загибелі військовополонених був удар по в'язниці артилерією ЗСУ.

"Жодних слідів наданих США артилерійських ракетних систем HIMARS не виявили", - спростували брехню Кремля з посиланням на американського посадовця в Інституті дослідження війни.

Більше того, аналітики не виключають, що причиною трагедії могла стати вибухівка, що була закладена всередині будівлі з військовополоненими. Після пожежі з загибеллю українських військовополонених будівля встояла.

Читайте також: Масова загибель українських військових полонених в окупованій РФ Оленівці: перші дані (Відео)

Нагадаємо, російські окупанти заявили про загибель у СІЗО Оленівки понад 50-ти українських військовополонених в ніч на 29 липня. У дусі традиційної брехні Кремля у цьому Росія намагалась звинуватити ЗСУ. Однак експерти з'ясували, що немає вирви від вибуху та жодної іншої ознаки артилерійського влучання в будівлю з українськими полоненими.

Читайте також: Верховний суд Росії визнав “Азов” “терористичною організацією”. Це може вплинути на долю військовополонених “азовців”