У Європі зафіксували новий температурний рекорд

Фото – ЕРА/UPG

11 серпня на італійському острові Сицилія метеорологи зафіксували новий температурний рекорд, який становить +48,8°C.

Про це повідомляє Харківський регіональний центр з гідрометеорології з посиланням на автоматичну метеостанцію у місті Siracusa, пише “УП“.

 “11 серпня під впливом аномальної хвилі тепла африканського походження (“теплового куполу”), на о. Сицилія (Італія) максимальна температура повітря досягла значення +48,8°C за даними автоматичної метеостанції у місті Siracusa!” – йдеться в повідомленні.

Інформація була офіційно підтверджена місцевим агрометеорологічним центром (Servizio Informativo Agrometeorologico Siciliano).

Таким чином, це значення є новим рекордом не лише Італії, а також і всієї Європи за весь час інструментальних спостережень.

Попередній рекорд максимальної температури повітря становив +48,0°C і був зафіксований в Афінах (Греція) 10 липня 1977 року.

Нагадаємо, у Греції триває хвиля сильної спеки, в понеділок температура в одному з районів перевищила +46 градусів Цельсія. У місті Лангадас на півночі Греції у вівторок зафіксована найвища температура у країні, яка досягла +47,1 градуса за Цельсієм.