У Хмельницькій області на свинофермі олігарха Косюка зафіксований випадок африканської чуми

афНа свинофермі філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродук МХП» (село Коров’є Теофіпольського району) зафіксований випадок захворювання тварин на африканську чуму.

Про це зазначено у висновку київського державного науково-дослідного інституту лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи від 11 серпня, інформує прес-служба Теофіпольської райдержадміністрації.

Того ж дня районна протиепізоотична комісія оголосила оголосила свиноферму неблагополучним пунктом щодо Африканської чуми свиней і встановила на ній карантин.

Читайте також: На Тернопільщині один з найвищих урожаїв

Крім цього, комісія визначила лінію захисту, яка безпосередньо межує з епізоотичним осередком (не менше 3 км), куди ввійшли смт Теофіполь, села Коров’є, Михнівка, Новоставці, Кривовілька.

Наразі створено оперативний штаб з ліквідації надзвичайної ситуації, куди ввійшли представники РДА, ветеринарної медицини, Держпрдспоживслужби, ДСНС і поліції.

За даними бізнес пошукового ресурсу “Youcontrol”, 99% акцій ПрАТ «Зернопродук МХП» володіє Юрій Косюк. За версією бізнес-видань, входить до 20-ки багатих людей України.

Читайте також: Українці нічого не знають про земельну реформу

13 листопада 2016 року у селі Воронківці Старокостянтинівського району на свинофермі ТОВ “Подільський бекон” зафіксований спалах Африканської чуми свиней.

У результаті було спалено 7,5 тис. голів тварин.

Довідково. Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) – контагіозне вірусне захворювання свійських і диких свиней. Для людини вірус АЧС небезпеки не несе. Захворювання передається при прямому контакті хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів`я хворих свиней гине. Вірус знищується виключно шляхом нагрівання до високих температур.

Джерело: https://ngp-ua.info/2017/08/33459