У Харкові центральною частиною міста триває смолоскипна хода до 102-х роковин бою під Крутами

xQ2A3VjNXe6VJ6X0Fv3kxhlRaXKe8r68PbVL2ofDУ марші, який розпочався від площі Конституції й триватиме вулицею Сумською до Харківської обласної філармонії, беруть участь близько 1 тисячі осіб. Про це повідомляє Depo.Харків. 845O0DSAHaVTDEUn3XAbMIpbAwBkogf1exugbDs4

Люди тримають національні прапори, червоно-чорні стяги, символіку “Національного корпусу”, “Свободи” і “Національних дружин”. Йдучи вулицею Сумською, люди скандують “Слава Україні! Героям слава!””, “Україна – понад усе!”.

bjQAaRTCJIC9l9RP09emeaAoZQH6985hAO2jqbk7У голові колони йдуть активісти із запаленими смолоскипами. Очолюють і замикають колону учасників ходи працівники поліції, частина з яких має з собою службових псів. Крім цього, на прилеглих вулицях зосереджена велика кількість правоохоронців на спеціальних автомобілях.

EajjviqoaqiUwGONN9cyORczwqjW9NYWqqnVW7qKКолона рухається до Харківської обласної філармонії, де відбудеться нагородження учасників російсько-української війни на Донбасі медалями і почесними відзнаками Міністерства у справах ветеранів України. У заході має взяти участь колишній командир полку "Азов", екс-нардеп Андрій Білецький.

Рух автомобільного транспорту вулицею Сумською перекритий.

Подібні вшанування Героїв Крут пройдуть на більшій частині України у великих містах.

Історія:

Хід бою

26 січня прийшло повідомлення від командира цього загону Аверкія Гончаренка з-під Бахмача, що негайно потрібно допомоги проти більшовицьких загонів, що нападають. А вже 27 січня прибуло підкріплення: перша сотня новоствореного Студентського куреня.

Загалом Студентський курінь складався зі студентів молодших курсів Київського університету св. Володимира і Українського народного університету до яких доєдналися учні старших класів української гімназії імені Кирило-Мефодіївського братства міста Києва. Таким чином вдалося сформувати дві сотні (але в бою брала участь лише перша сотня). Очолював їх студент Українського народного університету – старшина (сотник) Андрій Омельченко.

Загалом під Крутами тільки студентів було 600 осіб (4 сотні розрахунком по 150 осіб на сотню). Крім них, участь у бою брали артилерійська батарея сотника Лощенка, група офіцерів з раніше сформованого штабу та частини "Вільного козацтва" – за найскромнішими підрахунками, з українського боку було щонайменше 800 учасників бою. Студентів, за свідченнями командира бою Аверкія Гончаренка, прислали як допоміжну частину.
/den_pamyati_geroyiv_krut_29_sichnya_istoriya_boyu_ta_dolya_uchasnikiv_n918660