У Харкові стартувала Друга національна Бієнале молодого мистецтва: що нового запропонували організатори?

kh.suspilne.media
kh.suspilne.media

У Харкові стартувала Друга національна Бієнале молодого мистецтва — фестиваль художників. Відкрили її сьогодні у Держпромі. Цьогорічна Бієнале — це 16 локацій і 51 подія. 

На Бієнале покажуть 44 художні роботи митців зі всієї України, інформує kh.suspilne.media.

Комікс «Блайндмен» — один з проєктів на фестивалі. Інсталяція розташована в ЄрміловЦентрі. Комікс займає три стенди. Інсталяцію можна роздивитися, відчути на дотик, почути і прочитати шрифтом Брайля, розповідає співавтор проєкту Володимир Гавриш.

«Коли в нас виникла ідея зробити комікс про незрячу людину рельєфом і шрифтом Брайля, нам хотілося, щоб крім того, що його могли прочитати незрячі люди, він також зацікавив і заінтригував зрячих та спонукав їх вийти зі своєї зони комфорту».

За рогом ЄрміловЦентру розмістили проєкт із паралельної програми Бієнале. Це інтерактивна інсталяція, створена спільно з художниками зі Словенії, яка буде тут до 22 вересня.

«У цьому проєкті беруть участь два світи: це рослини місцеві, з Харківської області і Харкова, з домівок. Люди дали нам їх для участі в цьому проєкті. А на проєкції з’являються рослини, які ростуть у Шимпасі. Це маленьке селище на заході Словенії, звідки є художники», — розповідає Олена Касперович, кураторка проєкту «Plantportation».

У кутку кімнати висить камера, яка вловлює рух людини, що заходить, та дає сигнал. Тоді на екрані з’являються рослини.

«Якщо я зараз переміщуся, інші рослини з’являться там внизу чи згори. Якщо я стоятиму на місці, вони не будуть з’являтися», — показує, як працює інсталяція, кураторка.

Бюджет фестивалю — понад 7 мільйонів гривень. Близько 4 мільйонів — державні кошти, каже піар-директорка Бієнале Іванна Скиба-Якубова:

«Я думаю, що наше фінансування було в 2-3 рази менше, ніж варто було вкласти в цей проєкт. Як мінімум тому, що Харків досі не має такого майданчика, який міг би приймати проєкт такого рівня. Якщо в Києві перше Бієнале відбувалося у Мистецькому Арсеналі, найпотужнішій мистецькій інституції країни, то тут ми витратили близько 8 місяців на те, щоб знайти відповідні локації».

Бієнале триватиме півтора місяця.

Окрім ЄрміловЦентру, події заплановані в історичному корпусі готелю «Харків», Ботанічному саду і обсерваторії університету імені В.Н.Каразіна, Держпромі, а також музеях та галереях міста. Перша Бієнале відбулася два роки тому в Києві під назвою «Фестиваль молодих художників».