У Харкові хворі на діабет люди пікетують міську раду: у медичних закладах гостро не вистачає інсуліну (Відео)

фото: 5 канал
фото: 5 канал

Така ситуація у місті спостерігається уже три місяці. Рівно стільки часу хворі на діабет люди не можуть отримати життєво важливі для себе ліки.

Пікетувальники кажуть: кошти можна знайти.

Тільки от чиновники кивають один на одного, а питання не вирішується.

Проблеми з фінансуванням поставок інсуліну в Харкові тривають майже рік, каже організатор акції Олесь Штефчук. Він хворіє на діабет уже 10 років. Дані щодо забезпечення ліками збирає здебільшого через соцмережі.

“Зараз ми маємо посилання з семи поліклінік, люди пишуть, що там видають від 10 до 80%. Є поліклініки, які дають з цим раду, вони борються, вони пишуть листи і їм закривають. Є поліклініки, які просто не помічають цієї проблеми”, – зазначає Олесь Штефчук.

За роз’ясненнями волонтери вже зверталися до міськради. У відповідь почули: держава не надає фінансування в потрібному обсязі. Утім, мітингарі переконані: проблему можна вирішити за рахунок міського бюджету, інформує 5 канал.

Натомість у мерії виправдовуються: щоб забезпечити всіх хворих на діабет інсуліном до кінця року, місту потрібно 60 мільйонів гривень. З держбюджету отримали менше половини – 28 мільйонів. Кошти вже двічі виділяли з міської скарбниці. Утім, бракує ще майже 14 мільйонів. Таких грошей місто не має і звертається до Міністерства охорони здоров’я.

“Це державна допомога і обов’язок держави – забезпечити фінансування 100% інсуліном. Коли не було коштів, місто виділило кошти на інсулін, а така собі виконуюча обов’язки міністра охорони Супрун нам відповідала, що буде передбачено”, – заявив міський голова Харкова Геннадій Кернес.

Зі свого боку, у МОЗ запевняють: грошей дали стільки, скільки, за підрахунками харківських чиновників, зареєстровано інсулінозалежних у місті.

Подробиці – у репортажі 5 каналу: