У Харкові біля райвідділу міліції спиляли пам’ятний хрест воїнам УПА

indexУ Харкові невідомі спиляли металевий пам’ятний хрест воїнам Української повстанської армії , встановлений в Молодіжному парку.
“Двометровий металевий хрест, стилізований під березу, знесений, знищений. Видно сліди спилу на залишку труби, зірваний надпис “Української Повстанської Армії”. Навколо на снігу – купа слідів”, – повідомив активіст Спілки української молоді Роман Черемський, передає “Інтерфакс-Україна”.

Він повідомив, що пропажу пам’ятного знака воїнам УПА виявив в середу ввечері і поінформував про подію правоохоронців: спочатку усно, а потім подав заяву до Київського райвідділу міліції Харкова.

Черемский також підкреслив, що райвідділ знаходиться в безпосередній близькості від Молодіжного парку.

“З вікон райвідділу видно (місце, де було встановлено пам’ятний знак – ред.), неможливо було не побачити і не помітити, як його спилюють!” – заявляє активіст.

Нагадаємо, пам’ятний знак УПА в Харкові був встановлений у Молодіжному парку Харківським облорганізацією Народного Руху України в 1992 році з дозволу Харківської міськради. 20 грудня 2006 пам’ятний знак був знесений членами Євразійського союзу молоді, але незабаром його відновили. Пізніше представники лівих політичних партій неодноразово вимагали від міської влади знести пам’ятний знак УПА.

26 квітня 2013, невідомі викрали частину пам’ятника – масивний гранітний камінь. Міліція внесла даний факт до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.296 (хуліганство) Кримінального кодексу України.