У двох лікарнях Тернопільщини не вистачає місць для хворих на COVID-19

Мова про Борщівську і Козівську районні лікарні. Ці закладаи на сто відсотків заповнені хворими. Нових немає куди приймати. Про це Суспільному розповіла виконувачка обов’язків начальниці обласного управління охорони здоров’я Лідія Чайковська.

За її словами, там для таких пацієнтів виділили 70 ліжок, на сьогодні усі вони зайняті. Зокрема, четверо пацієнтів з COVID-19 в реанімації у важкому стані, вони – на кисневих концентраторах.

Лікарні області на 40 відсотків заповнені хворими на коронавірус. Якщо враховувати пацієнтів з підозрою на коронавірус, то заповненість лікарень області складає 50 відсотків.

Чайковська каже, на сьогодні хворих на коронавірус приймають 36 медзакладів області, де для таких хворих виділено 1 696 ліжок.

На стаціонарі – 691 пацієнт з COVID-19, з них 13 у важкому стані та підключені до апаратів штучної вентиляції легень, більше 100 таких хворих на кисневих концентраторах і ще 170 на кисневих масках.

Медики Борщівської районної лікарні два дні тому звернулися до небайдужих з проханням стати волонтерами і допомагати у догляді ха хворими. Зі свого боку керівництво лікарні зобов’язується забезпечити волонтерів усіма необхідними засобами захисту. Зараз ситуація у Борщівській лікарні близька до критичної, на 30 хворих є лише одна санітарка.