Найбільший в Україні символ року живе в Донецьку

кінь-фото Найбільший кінь в Україні оселився в донецькому кінному клубі. Унікальну тварину рідкісної породи шайр привезли з Німеччини. Офіційне ім’я коня – Таурус, але в клубі його ласкаво називають Туся.

Лошаті лише два роки, тож він тільки-но почав освоювати ази “кінської” науки: вчиться правильно ходити, вчасно зупинятися та виконувати команди вершника. Тренери кажуть: порода шайр – не спортивна, а виставкова. Такі тварини – незмінні учасники різноманітних шоу, особливо ефектні в урочистих кінних упряжках. Майже двометрове лоша-велетень здивувало своїм зростом і нашу знімальну групу. Цей красень – єдиний кінь в Україні рідкісної породи шайр.

Він унікальний своїм зростом – справжній велетень. У свої два роки він доріс до ста вісімдесяти сантиметрів і має всі шанси стати двометровим. “Я на ньому їжджу тільки під сідлом, вчу його правильно ходити, робити зупинки, слухатися вершника, ну тобто, саме таке початкове, щоб ним керували”,- розповідає Яна Васильєва, тренер кінного клубу. Тауруса привезли з Німеччини. Його поява в донецькому клубі вразила юних спортсменів. Кажуть, такого великого коня ще не бачили.

"Перший раз, коли я побачила Тауруса, це для мене був величезний шок, тому, що такого великого коня я побачила в перший раз в житті за всю свою кар'єру в кінному спорті, а я вже шостий рік займаюся", - каже спортсменка Олександра Левіна. Шайри – найвищі та найважчі коні на планеті. Коштують у середньому 15-20 тисяч євро. Породу вивели в Нідерландах у 18-му столітті. Ці тварини-ваговози походять від рицарських бойових коней. Особливо популярні вони у Великобританії. Там досі шайри в стилізованих упряжках розвозять діжки з пивом. Але найчастіше їх залучають для різноманітних виставок і шоу.

" Була виведена в Голландії, потім пізніше завезена в Англію і вже звідти поширилася по всьому світу. Це родзинка нашої стайні - цей кінь", - каже ветеринар Олена Черних. У догляді лоша-велетень не вибагливе. Їсть стільки ж, як і інші коні. У щоденному раціоні Тусі - 4 кілограми вівса і 12 кілограмів сіна, вітамінні яблука і морква та улюблений гостинець – шматочки цукру. Лоша регулярно тренують і розчісують. Предки Тусі – справжні велетні.

Найбільший кінь жив в Англії в позаминулому столітті – зростом 218 сантиметрів і вагою понад півтори тонни. Не виключено, що Таурус його переросте, бо в Донецьку неабияк дбають про можливого рекордсмена. // Оксана Ткачова, Факти ICTV

Джерело: fakty.ua