«У «ДНР» завербувався, бо обіцяли добре платити», – свідчення екс-бойовика

3Усе почалося з того, що в середині травня 2014 року 38-річний мешканець Мирнограда вирішив «поліпшити» фінансове становище своєї родини і, почувши, що найманцям «ДНР» добре платять, поїхав у Донецьк. На центральній площі окупованого обласного центру зайшов в агітаційний намет підрозділу «Оплот», де заповнив всі необхідні документи й вирушив до «військкомату». Там йому одразу видали автомат АК-74 і поставили на позмінне чергування.

Через кілька днів чоловіка відправили у Слов‘янськ, в розташування підрозділу бойовиків «Рись», де новобранцю дали позивний «Стажер» і відправили на кухню. Згодом видали уніформу, взуття, зброю і залучили до укріплення окопів та бліндажів. А ще через якийсь час «Стажера» відрядили в Донецьк, де він і дізнався, що ось-ось доведеться брати участь у бойових діях.

Згодом екс-бойовик розповідав працівникам Покровського відділу поліції Донецької області, що він злякався, бо не тішила перспективи стати «вантажем-200». Вирішив утікати, поки не пізно. Так він повернувся додому. А обіцяної «платні» за весь час служби в «ДНР» так і не отримав.

У рідному місті чоловік намагався жити непримітно, не привертати до себе уваги, бо побоювався відповідальності за «гріхи».

У головному управлінні Нацполіції в Донецькій області повідомили, що з початку року до відповідальності притягнуто сотню бойовиків «ДНР».