У деяких областях України заявили про неготовність перейти до зняття карантинних обмежень. Чому?

фото: Еспресо.TV
фото: Еспресо.TV

22 травня до 22 червня в Україні діятиме так званий «адаптивний» (локальний) карантин. Це означає, що в разі загострення епідеміологічної ситуації в окремих регіонах, обмежувальні заходи буде посилено саме там, а не по всій країні.

Станом на сьогодні в Україні 10 областей не готові перейти до друго етапу зняття карантинних обмежень, який має початися вже завтра. Про це свідчать дані Міністерства охорони здоров’я, пише zaxid.net.

Так, згідно з розрахунками МОЗ, зараз не готові пом’якшувати обмеження Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Миколаївська, Полтавська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька і Закарпатська області, а також Київ та Київська область.

У відомстві наголошують, що погана епідемічна ситуація у цих регіонах ставить під загрозу відновлення роботи міського та міжміського громадського транспорту.

Готовність до пом’якшення визначається на основі трьох основних критеріїв:

  • інцидентність (загальна кількість нових випадків Covid-19 за останні сім днів на 100 тис. населення) становить менше ніж 12 осіб на 100 тисяч населення;
  • завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком Covid-19, становить менш як 50 відсотків;
  • середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить більше ніж 12 на 100 тисяч населення протягом останніх семи днів.

Рішення про послаблення або припинення карантину ухвалюють регіональні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) з урахуванням усіх цих критерії.

В Україні з початку епідемії виявили 20 148 випадків зараження коронавірусом, з них 6 585 пацієнтів одужали, а 588 — померли.

За минулу добу в країні виявили 442 нових випадків хвороби, 358 пацієнтів одужали, а 9 людей померли.