У департаменті соцзахисту розповіли, як отримати пільгу на оплату комунальних послуг готівкою

1йІз нового року той, хто має право на пільгу на оплату житлово-комунальних послуг, може подати заяву щодо виплати її в готівковій формі у будь-який момент. Залишилось незмінним те, що за заявою пільговика, поданою структурному підрозділу з питань соціального захисту населення до 15 жовтня (15 травня), в якій зазначаються виплатні реквізити, виплата пільги здійснюється у грошовій готівковій формі з початку опалювального (неопалювального) сезону.

Проте в разі подання заяви після 15 жовтня (15 травня) протягом опалювального (неопалювального) сезону пільга надається у грошовій готівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок пільговика в уповноваженому банку з місяця, що настає за місяцем подання заяви.

Читайте також: Чи може газ подешевшати вже в січні? (Відео)

— Відтепер пільговики можуть будь-коли подати заяву, щоб їм перерахували кошти на рахунок у банк готівкою, — каже головний спеціаліст відділу надання пільг управління соціальних гарантій департаменту соціального захисту населення Тернопільської облдержадміністрації Альбіна Яблонька. — Із свого рахунку людина забиратиме ці кошти й платитиме ними за житлово-комунальні послуги. Раніше пільги готівкою могли отримувати лише ті особи, які подали заяву до 15 жовтня, тобто до початку опалювального сезону, або ж можна було подати заяву до 15 травня — до початку неопалювального сезону.

— Тож у якій послідовності повинні діяти тепер пільговики, які хочуть отримати пільгу готівкою?

— Щонайперше вони повинні подати заяву до органу соціального захисту й надати інформацію про рахунок у банківській установі, де бажають отримувати пільгові кошти.

Рахунок може бути відкритий у будь-якому банкові?

— Кабінет міністрів України розширив перелік банків, у яких можна отримувати соціальні допомоги, субсидії та пільги. Це може бути один з 34 уповноважених банків на здійснення соціальних виплат.

— Скільки часу потрібно очікувати на те, щоб отримати готівку?

— Якщо особа подала заяву до 20 числа поточного місяця (наприклад до 20 лютого), то вже в березні може очікувати на те, що отримає кошти на банківський рахунок. Тобто наступного місяця з часу подачі заяви.

— Чи можна заяву на отримання пільгових грошей подати в електронному варіанті?

— Ні. Пільговик має це зробити тільки особисто. При цьому він повинен мати при собі паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер), а також номер рахунку в банку.

— Готівка може спокусити на витрати, що не пов’язані з оплатою за житлово-комунальні послуги…

— Готівкова форма оплати пільги за комуналку розрахована на свідоме ставлення людини щодо своїх зобов’язань. Якщо ж після того, як закінчиться опалювальний період, а це — кінець квітня, або закінчиться неопалювальний — кінець вересня, у пільговика буде заборгованість більш ніж за два місяці, що перевищує 340 гривень (20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), то його переведуть із готівкової форми надання пільг на безготівкову.

Тіна Влад.