У Дебальцеве “майже котел”, воює професійний російський спецназ – журналіст

звантаженняРосійсько-терористичні війська майже оточили позиції сил АТО на Дебальцевському плацдармі. Бойовикам вдалося захопити село Логвиново, однак Новогригорівку контролюють ЗСУ – якщо там оборона провалиться, «котел» закриється. Про це повідомив журналіст Андрій Цаплієнко.

За його словами, у районі Дебальцево – «майже котел», який російські військові почали закривати ще напередодні. Утім ситуація там не критична.

«У Новогригорівці наші розвідники помітили ворожу ДРГ, яка закріпилася в будинках на околиці. Наші відзначають професіоналізм супротивника – ті йшли в непроглядній темряві, бо ніч була безмісячна. Вдень підтяглися танки, з наміром витіснити з наших Новогригорівки. В результаті вмілої роботи коректувальників, артилеристів і протитанкових підрозділів ворог втратив п’ять танків», – написав Цаплієнко у соцмережі.

Він зазначив, що ворог намагався «обрізати» дорогу в Дебальцево через село Новогригорівку та основну трасу, яка йде від Артемівська.

«Що буде далі, за словами офіцерів, стало ясно ще вночі. В три години один з офіцерів-артрозвідників розбудив командувача сектором і пояснив йому, що найближчим часом росіяни спробують обрізати дорогу в Дебальцеве через село Новогригорівка та основну трасу, яка йде від Артемівська. Той пообіцяв негайно доповісти в Генштаб. Через чотири з половиною години російська ДРГ, посилена бронегрупою, захопила село Логвиново, - це між Луганським і позицією Хрест, - і встановило свої позиції в районі автотраси. Грамотно встановило, з секретами. На які нарвався батальйон «Донбас» під час спроби зачистити противника. Це на даний момент не вдалося», - розповів кореспондент.

За його даними, у цих боях українська армія втратили два танки та частину особового складу.

«У Логвиново зараз три танки і кілька ворожих БМП, які, за словами комбата 25-го омпб, пофарбовані в білий колір. Загалом, Логвиново не наше, Новогригорівка наша, але під загрозою. Якщо ми втратимо і дорогу через Новогригорівку, ось тоді і закриється котел. Ще раз про солдатів, які воюють з тієї сторони. «Це не місцеві алкоголіки», - сказав один з учасників бою, - «це люди, яких готували роками, тобто, професійний російський спецназ. Один приклад. Коли за ним починає працювати артилерія, вони дуже грамотно розсипаються по місцевості і збираються дуже швидко в якій-небудь точці, не втрачаючи самоконтроль під вибухами, а цього треба довго вчитися», - зазначив Цаплієнко.

Він також повідомив, що зараз в районі Логвиново йде бій - для українських військових ситуація була вигідною, оскільки всі панівні висоти були за ЗСУ, «а у бійців не бракувало досвіду і вміння виконувати свою роботу на окремих ділянках».