У ДБР заявили про закриття “релігійної” кримінальної справи Порошенка

Слідчі не знайшли кримінального правопорушення і закрили справу.

Про це повідомив виконувач обов’язків. Директора Державного бюро розслідувань Олександр Соколов, інформує ДБР.

Як ідеться в повідомленні, досудове слідство стосувалось не Томосу, а скасування юридичної реєстрації УПЦ КП. В ході слідства ДБР не знайшло ознак кримінальних дій.

“У рамках досудових розслідувань ДБР не оспорювались та не перевірялись питання отримання Україною Томосу про автокефалію… Як пояснив очільник ДБР, кримінальне провадження, на яке у своїх публічних заявах посилався колишній Президент України, насправді стосувалося не Томосу, а скасування реєстрації Української православної церкви Київського патріархату. Воно було зареєстроване на підставі рішення суду ще за керівництва Романа Труби і наразі закрито”, – сказано в повідомленні.

“Вказане провадження було відкрито за заявою вірян цієї громади і порушувало питання, що вони позбавлені можливості вільного користування храмами цієї громади. Після проведення досудового розслідування, оцінки всіх можливих фактів й проведення всіх необхідних розшукових дій ця справа наразі закрита. Слідчими не встановлено ознак кримінального правопорушення, яке підпадає від статтю 161 КК України, а саме порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань”, – зауважив Олександр Соколов.

Як наголосили в ДБР, питання щодо доступу вірян до храмів та питання реєстрації УПЦ КП має розслідувати не ДБР, а розглядатися ці питання мають у судовому порядку в рамках цивільних позовів.

Керівник Бюро також застеріг публічних діячів від політизації роботи ДБР та спекуляцій на релігійні теми.

“ДБР діє виключно в межах чинного законодавства і не втручається у питання релігії. З цього приводу нами проведені консультації з представниками різних релігійних громад, до яких доведено позицію державного бюро розслідувань”, – резюмував Соколов.