У ДБР відбувся допит Тетяни Чорновол: екснардеп відмовилася від надання свідчень (Відео)

Фото РБК
Фото РБК – Україна

Колишній народний депутат, активну учасницю Євромайдану Тетяна Чорновол, яку підозрюють в організації підпалу офісу Партії регіонів та загибелі людини, відмовилася надати слідчим ДБР будь-які покази.

Про це повідомляє прес-служба Державного бюро розслідувань.

У відомстві підкреслили, що допит відбувся, проте підозрювана відмовилася від надання будь-яких свідчень.

Фото ДБР
Фото ДБР

Чорновол послалася на ст. 63 Конституції України. Сама Чорновол пояснила причину своєї відмови.

«Скористалася своїм правом не давати свідчення, щоб вони не були використані проти активістів і лідерів Майдану у випадку скасування закону про амністію», — відзначила вона.

"14 квітня в територіальному управлінні Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, відбувся допит Тетяни Чорновол. (...) У ході допиту підозрювана відмовилася від надання будь-яких показів, посилаючись на ст. 63 Конституції України", - йдеться в повідомленні.

Чорновол повідомила, що запобіжний захід їй має обирати суддя Печерського райсуду Сергій Вовк, якого колишня нардепка вважає "суддею Портнова".При цьому в офіційному клопотанні прокуратури йдеться про "застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту" для Чорновол.

Екснардепка вважає, що суддя може застосувати суворішу санкцію, а таким клопотанням генпрокурор Ірина Венедіктова просто перекладає відповідальність із себе на Портнова.

"Венедиктова умиває руки і перекладає відповідальність за взяття під варту на Портнова. Суддя має повне право на жорсткішу санкцію, тим паче, що стаття серйозна і відповідальність - "вишка".

При цьому Портнов звинуватив Венедіктову у тому, що позиція прокуратури щодо Чорновол занадто м’яка. Зокрема, він зазначив:

"Прокурори і слідчі ДБР, які підкоряються Венедіктовій офіційно в письмовому клопотанні просять суд не брати під варту підозрювану у вбивстві Чорновол.

Це все, що вам потрібно знати про позицію влади до вбивств і їх рефлексії по відношенню до Майдану. Герой Майдану, скоїв вбивство, організував масові розстріли - на свободу".

Обирати запобіжний захід Чорновол мають у Печерському суді у вівторок, 14 квітня, о 16.00.