У Данії археологи знайшли рештки корабля XVII сторіччя

фото: tv2east.dk

Корабель потонув під час масштабного морського бою, що став причиною занепаду ролі країни на європейській арені.

Рештки корабля “Дельменхорст” знайшли біля данського узбережжя неподалік острову Родбіхавна, повідомляє The Copenhagen Post. Він зазнав ушкоджень та затонув під час битви при Фемарні у 1644 році. Вона сталася в межах Торстенсонської війни, яка послабила Данію та нівелювала її роль як потужної європейської держави. Після закінчення війни у північному регіоні Європи провідною країною стала Швеція.

Розуміючи, що битва програна, команда корабля зупинила "Дельменхорст" поблизу міста Редбюхавн в останні години бою проти об’єднаного шведсько-голандського флоту, сподіваючись використати потужну гармату, яка знаходилась у цьому портовому місті.

Проте шведи вдалися до хитрощів, підпаливши один зі своїх кораблів та спрямувавши його на "Дельменхорст", який внаслідок цього загорівся та потонув приблизно в 150 метрах від берега.

Як зазначає видання, це був останній данський корабель, який зник безвісти під час битви. Окрім того, цей бой став останнім для короля Крістіана IV, який втратив праве око під час битви чотирма місяцями раніше.

Рештки корабля знайшли під час робіт на мосту Фемарн, який сполучає Данію та Німеччину. Його унікальність полягає в тому, що він є одним з перших кораблів, який будували за кресленнями.

Оскільки затонулий корабель майже повністю похований на морському дні, археологи вирішили залишити його в сподіванні, що в майбутньому експерти знайдуть технологію для його підняття