У ДАІ немає грошей на “листи щастя”? В Україні перенесли старт відеофіксації порушень ПДР

ДАІ-фотоДержавтоінспекція України вирішила перенести запуск системи фото і відеофіксації порушень ПДР на невизначений термін. Запуск нової системи мав відбутися вже в січні 2014 року, але через відсутність грошей на “листи щастя” поки відродити не вдасться, передає FirstGear.

Тендер на поставку обладнання планувалося провести в грудні, але це стало неможливим через події в країні, труднощі у прийнятті законодавчої бази, а також через брак коштів на закупівлю.

Також в ДАІ зазначили, що наше суспільство поки не готове до такого серйозного нововведення.

На думку ДАІ, впровадження автоматичної фіксації викличе хвилю протестів і скандалів з боку автомобілістів. Такі настрої можуть перерости в глобальний невдоволення на тлі подій, що відбуваються в країні. Втім, ДАІ не відмовляється від планів з впровадження подібної системи вже в найближчому майбутньому і пояснює це загальноприйнятою європейською практикою.

Раніше повідомлялося, що Міністерство внутрішніх справ України планує прибрати інспекторів з доріг і замінити їх електронікою. На думку керівника центру безпеки дорожнього руху при МВС Сергія Будника, незабаром інспекторів на дорогах України може поменшати. Перш за все, слід виключити суб'єктивний фактор, порушення повинні документуватися засобами автоматичної фото- і відеофіксації.

Так, системи "Гарпун" вже працюють на кількох українських трасах. Точну вартість комплексу "Гарпун" в міліції не називають, але вже закупили 137 приладів TruCAM, вартість кожного становить 99 тис. грн.