У Чорткові за направленнями центру зайнятості працевлаштували 18 інвалідів

ЧортківНеповнолітні, діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування, за сприянням у працевлаштуванні до фахівців у Чорткові протягом січня-червня не зверталися.

Читайте також. Зарплата неповнолітніх не може бути нижчою за мінімальну – пояснили роботодавцям на Тернопіллі

Про це, а також про вакансії, що тривалий час залишаються відкритими, йшлося під час апаратної наради у райадміністрації.

– Відповідно до законів України «Про зайнятість населення», «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» державна служба зайнятості сприяє пошуку роботи та працевлаштуванню громадян з особливими потребами з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії на вільні та новостворені або пристосовані для них робочі місця, заявлені підприємствами, – повідомила директор Чортківського районного центру зайнятості (РЦЗ) Надія Шкабар.

Читайте також. Козівський район: безробітні вивчали теорію успіху

Так, у січні-червні 2014 року до Чортківського районного центру зайнятості звернулися 65 інвалідів. Всі вони отримали інформаційні, консультаційні та профорієнтаційні послуги.

- Крім того, їх залучали до участі в інформаційних семінарах, – зазначила керівник РЦЗ. - У центрі зайнятості для вільного доступу громадян з обмеженими фізичними можливостями встановили пандус і сигнальну кнопку для виклику спеціаліста.

Читайте також. Біженців з Криму і сходу запрошують у Центри зайнятості Тернопілля (Таблиця)

Функціонує також куток для осіб з фізичними вадами, наповнений відповідними інформаційними матеріалами щодо нормативно-правових актів з питань соціального захисту інвалідів; відомостей про підприємства, що мають робочі місця для цієї категорії громадян; про навчальні заклади, що здійснюють професійне навчання осіб з фізичними вадами; професій та спеціальностей, за якими здійснюється навчання; порядку направлення службою зайнятості інвалідів на професійне навчання.

- Особи з інвалідністю мають вільний доступ до всіх джерел інформації, - додає вона. - Для кожної особи з обмеженими фізичними можливостями складають індивідуальну програму працевлаштування. Крім того, у кутках самостійної роботи роботодавця розміщено резюме інвалідів.

Читайте також. Тернопіль: роботодавцям розповіли про порядок працевлаштування неповнолітніх

За сприяння районної служби зайнятості чотири особи з інвалідністю проходили професійне навчання, з них після закінчення навчання троє – працевлаштовані. Один інвалід брав участь у громадських роботах. За направленнями центру зайнятості працевлаштували 18 інвалідів, з них – 13 мали статус безробітного. Для започаткування власної справи одному безробітному з обмеженою працездатністю виплатили одноразово допомогу з безробіття для організації підприємницької діяльності.

Також Надія Шкабар зауважила, що при досить високому рівні укомплектування вакансій є частина, що тривалий час не укомплектовується. Так, на ПП “Чортківсир” залишаються вільними робочі місця за семи професіями із зарплатою від мінімальної до 1500 грн.

Читайте також. Невтішна статистика: незайнятих громадян у Тернополі – все більше

Проблемним залишається укомплектування вакансій для осіб з інвалідністю в рахунок 4% квоти, заявлених ВП “Чортківська дистанція колії” (два сигналісти, тунельний робітник), адже вимоги до претендентів на працевлаштування на ці посади не відповідають рекомендаціям індивідуальної програми реабілітації інвалідів, які звертаються в пошуках роботи в центр зайнятості.