У Чернівцях закриють єдиний дитячий протитуберкульозний санаторій: чиновники пояснили причини

фото: Суспільне. Буковина
фото: Суспільне. Буковина

Багато років хворих на туберкульоз дітей успішно лікували у протитуберкульозному санаторії “Садгора”, що у Чернівцях. Але, очевидно, часи змінилися, і десь там “на горі” вирішили, що такий заклад став зайвим. Чому?

Аби лікувати дітей, хворих на туберкульоз, достатньо чотирьох ліжок в протитуберкульозному диспансері та одного в дитячій лікарі. Про це на брифінгу сказала заступниця директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Марія Поліщук.

Про це інформує Суспільне. Буковина.

Через це, кажуть чиновники, у квітні протитуберкульозний санаторій «Садгора» закриють. Гроші на його утримання не передбачені бюджетним кодексом. Також заклад не фінансуватиме Національна служба здоров’я, адже він не надає медичні послуги.

Головна позаштатна педіаторка Оксана Знак каже, діти із туберкульозом не залишаться без лікування, адже санаторій надавав тільки профілактичну допомогу.

Упродовж року в області на туберкульоз хворіє до десяти дітей. В санаторії ж профілактику проходять 300, каже заступниця директора обласного Департаменту охорони здоров’я Марія Поліщук.

На утримання санаторію «Садгора» з обласного бюджету виділяли приблизно 20 мільйонів гривень щороку. За її словами, це 36 тисяч гривень на дитину, з яких 2,5 тисячі витрачали на харчування.

«Два місяці до пенсії, до 50-ти років, я не маю де допрацювати. Я залишусь без пенсії, без роботи. Вони залишають дітей без належного лікування, без профілактики туберкульозу. Залишають персонал без праці, ми для них ніхто», – каже медична сестра дитячого протитуберкульозного санаторію «Садгора» Галина Кучак.

За словами Наталії Гусак, частину працівників працевлаштують в медичні заклади області. Раніше нам у коментарі бабуся пацієнтів санаторію Наталія Піц казала, що її онукам недостатньо домашнього догляду.

У приміщення санаторію хочуть перенести обласний центр реабілітації дітей з інвалідністю «Особлива дитина».

Наталія Гусак каже, оздоровлювати дітей будуть в державних санаторіях в Одесі та Яремчі. Туди путівки надають безкоштовно.

Такі ось реалії нашої медицини...