У Чернігові СБУ викрила російські ботоферми (Фото)

У Чернігові підпільно працювали особи під керівництвом спеціалістів з Росії, які в соцмережах зокрема розміщували повідомлення для дискредитації української влади, закликали до повалення конституційного ладу.

Також боти публікували неправдиву інформацію про мінування об’єктів, у тому числі критичної інфраструктури, повідомила СБУ.

Співробітники СБУ блокувала діяльність ботоферми, яку адміністрували з країни-агресора

Кіберфахівці Служби безпеки України у Чернігові припинили діяльність ботоферми. Діями виконавців, які використовували майже 2,5 тис. бот-акаунтів, дистанційно керували організатори з РФ.

Співробітники спецслужби встановили, що через ботоферму зловмисники поширювали фейкову інформацію для створення панічних настроїв серед населення. Виконавці використовували спеціалізований апаратно-програмний комплекс, через який зокрема здійснювали трансакції у санкційних електронних платіжних системах.

Під час обшуку за місцем проживання організатора, де знаходилась ботоферма, правоохоронці вилучили: сім 16-ти канальних GSM-шлюзів; 2 SIM-банки на 128 карток кожен; 370 сім-карток російського мобільного оператора; 3 ноутбуки, через які здійснювалось керування телекомобладнанням ботоферми.