У Черкасах хворі на діабет не можуть отримати інсулін: через брак коштів лікарі припинили виписувати рецепти (Відео)

фото: ck.suspilne.mediа
фото: ck.suspilne.mediа

У черкаських міських поліклініках ендокринологи припинили виписувати рецепти на інсулін. Гроші держсубвенції на видачу цих ліків закінчилися.

Про це Суспільному повідомив Олег Стадник, головний медик Черкас.

Ендокринолог Другої міської поліклініки Раїса Д’яченко розповідає: із вересня вона не виписує рецепти на інсулін, таке рішення ухвалив Департамент охорони здоров’я Черкаської міськради.

Жінка додає – пацієнти реагують по-різному. В основному – люди сердяться, адже це життєво необхідний препарат для таких хворих.

Зі слів головного медика міста Олега Стадника, у Черкасах проживає 2 тисячі діабетиків.

На початку 2019 місту спрямували 10 мільйонів гривень із держбюджету на забезпечення хворих інсуліном. Цих коштів вистачило до серпня.

Олег Стадник додає – необхідно ще п’ять з половиною мільйонів гривень, аби до кінця року безкоштовно видавати ліки.

«Якщо ми ще заплатимо один мільйон 400 тисяч за серпень у вересні місяці, то я не знаю, який залишок асигнувань на сам вересень. Можливо, це буде 200 тисяч, можливо, це буде 300 тисяч. 200 тисяч не закриють потребу в мільйон 400 тисяч. Відповідно, мільйон 400 тисяч немає у жовтні, листопаді, грудні».

Наразі Департамент охорони здоров’я повідомив аптеки про неможливість подальших розрахунків, а медзаклади – про припинення виписки рецептів.

Подробиці – у репортажі журналістки Тетяни Недбайло, UA: Черкаси: