У бою під Дебальцевим загинуло понад 30 терористів, – Бутусов

Два невеликих бойових зіткнення в районі сіл Нижнє Лозове і Логвинове викликали паніку у рядах супротивника і показали реальний рівень боєздатності російських окупаційних військ на Донбасі.

Про це повідомляє головний редактор Цензор.нет Юрій Бутусов.

“Вранці 29 червня дві зведених групи українських воїнів зайшли на нейтральну смугу для здійснення пошуку снайперів противника. Ворог виявив їх переміщення і відкрив вогонь з однієї з пануючих висот. До такого варіанту дій наші бійці виявилися готові – вміло користуючись складками місцевості, наші зблизилися з позиціями противника, атакували взводний опорний пункт противника. В бою на висоті був знищений командир опорного пункту. Після цього ряди противника здригнулися, бойовики почали відхід. У цей момент російська важка артилерія відкрила вогонь по висоті і накрила свої власні позиції”, – пише Бутусов.

Читайте також: Українські війська зупинили наступ бойовиків

Українські воїни зайняли опорний пункт противника, незважаючи на артобстріл. За інформацією Бутусова, у вбитого командира опорного пункту знайшли документи на ім’я командира взводу 7-ї мотострілецької бригади лейтенанта Калімулліна Айрата Натиковича, громадянина Російської Федерації, з Татарстану.

"За словами учасника бою, на висоті було знищено 20 бойовиків, 6 найманців було взято в полон. Наші підірвали боєприпаси, гранатомети і важкі кулемети і повернулися на свої позиції. Російська артилерія продовжувала масовані обстріли своєї висоти і наших укріплень. Під вогонь російської артилерії потрапили і захоплені полонені. На даний момент невідомо, чи вдалося комусь із полонених вижити під російськими снарядами", - зазначив Бутусов.

Читайте також: Тимчук пояснив, чому для українського війська важлива «світлодарська дуга»

Втрати противника далеко не остаточні, пише Бутусов. За повідомленнями у російських соцмережах реальна кількість убитих найманців - понад 30.

"Оскаженіле втратами, російське командування відкрило шквальний вогонь із заборонених Мінськими угодами великих калібрів як своїх позицій, так і по українських позиціях в районі Луганського. Окупаційне командування "ЛДНР" опублікувало панічне повідомлення про "наступ ЗСУ", що "вбито 200 українців", "вони вже зайняли 5 кілометрів". У район бою були перекинуті з Донецька підрозділи головного резерву 1-го корпусу "ДНР" - бригада "Республіканської гвардії"", - зазначає журналіст.