У Білому домі вшанували жертв Голодомору

біий дімБілий дім приєднався до вшанування 80-ї річниці Голодомору в Україні 1932-1933 років. Заяву про День пам’яті Голодомору оприлюднив прес-секретар Білого дому, пише  Медіапортал української діаспори VIDIA  з посиланням на «Голос Америки».

«Вісімдесят років тому, український народ зазнав неймовірних страждань в результаті цілеспрямованої політики режиму Йосипа Сталіна. Українські чоловіки, жінки, і діти померли від голоду, бо плоди їхньої праці відібрали, намагаючись зламати волю гордого народу. 23-го листопада американський народ шанобливо приєднується до українців по всьому світу, в тому числі і до багатьох українських американців, у вшануванні мільйонів, які безглуздо загинули у результаті цієї штучно створеної катастрофи», – сказано в заяві.

«Хоча Голодомор став прикладом найгіршого, що є у людстві, величезна стійкість та мужність виявлена українським народом перед обличчям такої жорстокості є свідченням незламності національного духу, – ідеться далі у заяві, – Навіть у найгірші дні голоду, українці ніколи не полишали надії, що їх батьківщина одного прекрасного дня стане незалежною і вільною».

«Ця сумна подія є можливістю поміркувати про зло, на яке здатні люди. Пригадуючи та вшановуючи пам’ять жертв Голодомору, ми повторюємо наш заклик поважати універсальні права людини та вчергове підтверджуємо нашу готовність запобігати повторенню подібних злодіянь», – зазначив прес-секретар Білого дому.