У бій ідуть 40-річні: кого посилають на передову (Відео)

1У бій рвуться сорокарічні, дзвонять навіть уночі (відео) У бій ідуть 40-річні. В Миколаєві триває мобілізація. Військкомати призивають до п’яти підрозділів Збройних сил України. Особливість нинішньої хвилі – до армії охоче йдуть чоловіки середнього віку. Про це повідомляють Факти.

Лейтенант Олексій Вигор відповідальний за набір до елітного батальйону «Фенікс» 79-ої окремої аеромобільної бригади. Каже – щодня до підрозділу записуються близько 20-ти українців.

«Дзвонять регулярно. Навіть вночі, з різних регіонів. Був дзвінок з республіки Крим, Донецька, Вінниці, Хмельницька, з усієї України. У кожного свої питання», – каже лейтенант.

Комісари запевняють: на передову не беруть 18-річних юнаків і тих, хто не пройшов строкової служби в армії. Нині частини формують лише військовими фахівцями. «Екіпажі БТРів, екіпажі БМП, механіки-водії, навідники, стрілки, – всі, які служили в першу чергу в мотострілкових військових підрозділах. Необхідні фахівці, які служили в повітряно-десантних військах, морській піхоті», – пояснює Миколаївський обласний військовий комісар Олександр Іванов.

Максимальний вік мобілізованих – 60 років. Але багатьох старших п’ятдесяти не беруть за станом здоров’я. Щоправда, ті, хто не проходить медкомісії, нерідко просяться добровольцями.

За наказом міністра оборони, в кожному місті почали створювати загони громадської оборони. На випадок війни, їхні бійці отримають зброю. У Миколаєві до таких формувань призвуть майже 5 тисяч чоловіків.