Тюрми і колонії Тернопілля “заробили” 41 догану від прокурорів

P4240009-nНа порушення конституційних прав в’язнів відреагувала прокуратура Тернопілля.

Читайте також. Підгаєцький район: вимагають повернення землі, яку РДА віддала орендарю незаконно

Органи прокуратури області із залученням фахівців контролюючих органів і представників правозахисних організацій провели комплексні перевірки в установах пенітенціарної служби, спецустановах органів внутрішніх справ та спецпалатах закладів охорони здоров’я. Про це повідомили у прес-служба прокуратури Тернопільської області 18 червня.

Під час перевірок встановили, що у цих установах, загалом, додержуються конституційні права ув’язнених, засуджених та адмінарештованих щодо надання їм правової допомоги, забезпечення нормою жилої площі, режимних вимог, надання психіатричної допомоги, гарантій проти запобігання тортур та іншого жорстокого поводження тощо.

Читайте також. Підволочиський район: керівник державного підприємства привласнив 118 тисяч

Водночас фахівці виявили ряд порушень щодо матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення ув’язнених і засуджених, їх лікування, застосування до засуджених заохочувальних норм (умовно-дострокового звільнення та заміни невідбутої частини покарання більш м’яким). Не повністю відповідають вимогам національного законодавства та міжнародним нормам і стандартам умови тримання осіб в спецустановах органів внутрішніх справ. Адміністрації установ виконання покарань і попереднього ув’язнення УДПтС України в області повільно усувають порушення у сфері охорони праці та безпеки виробництва, природоохоронного та протипожежного законодавства.

Довідково. За наслідками перевірок, з метою усунення виявлених порушень, органи прокуратури області внесли керівникам установ пенітенціарної служби, спецустанов органів внутрішніх справ і закладів охорони здоров’я 41 документ прокурорського реагування.