Тиску на УГКЦ більше не буде – Міністр культури України

Фото з сайту risu.org.ua
Фото з сайту risu.org.ua

Міністр культури запевнив Главу УГКЦ, що його відомство не чинитиме тиск на Церкву, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Мінкультури не має на меті чинити жодного тиску на УГКЦ з приводу присутності священнослужителів на Майдані Незалежності чи подавати судові позови щодо припинення діяльності релігійних організацій Української Греко-Католицької Церкви. Про це 17 січня Міністр культури Леонід Новохатько наголосив під час зустрічі з Главою УГКЦ Патріархом Святославом. За повідомленням УГКЦ, зустріч відбулася на прохання міністра. В розмові він дав позитивну оцінку миротворчій ролі духовенства різних конфесій, в тому числі й УГКЦ, для недопущення провокацій і насильства під час мирних протестів, що відбуваються впродовж останніх місяців, зокрема у м. Києві.

Зі свого боку Блаженніший Святослав висловив сподівання, що органам державної влади, зокрема тим, яких завданням є послужити народові у забезпеченні його права на релігійну свободу в Україні, вистачить мудрості для того, щоби не  переносити сучасну суспільно-політичну кризу ще й на релігійне середовище.

Читайте також. Міністерство культури: незаконно на Майдані служила тільки УГКЦ, іншим церквам листів не буде

Читайте також. Олександр Бригинець: Міністерство культури щодо УГКЦ діяло за вказівкою СБУ. Там і не заперечують (Відео)

Читайте також. Міністр культури у листі з погрозою закриття не побачив тиску на УГКЦ

Сторони визнали позитивними нещодавні заяви з боку окремих державних чиновників про недопустимість заборони молитись людям там, де вони фізично перебувають.

На зустрічі також були присутні Мошкола Михайло, Голова Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України та митрофорний протоєрей Олекса Петрів, керівник Департаменту зовнішніх зв’язків УГКЦ в Україні.