Тимошенко погодилася на в’язницю заради Асоціації. Повна версія звернення Юлі

soskin.info
soskin.info

Юлія Тимошенко закликає лідерів об‘єднаної Європи та парламентів підписати Угоду про асоціацію з Україною, якщо президент Віктор Янукович прийме таке рішення.

Звернення лідера опозиції оприлюднила Євгенія Тимошенко біля лікарні «Укрзалізниці» після зустрічі з Юлією Тимошенко.

Юлія Тимошенко вважає, що для України, «яка сотні років блукала глухими кутами історичних лабіринтів, цей документ, який ми прагнемо зараз підписати, є значно більшим ніж просто Угода. Для нас це одужання, це набуття вірного шляху, це своєрідна машина часу, яка здатна вихопити нас з минулого та перемістити в європейську реальність».

«Якщо Янукович прийме позитивне рішення, я гаряче прошу вас підписати Угоду без будь-яких коливань та умов, у тому числі і щодо мого звільнення. Я добре розумію, що проблема не лише у свободі одного політв‘язня, я добре розумію, що моє звільнення – це насамперед тест на здатність українського керівництва мислити та діяти по-європейськи. Тестом на щирість у сприйнятті  європейських цінностей», – йдеться у зверненні Юлії Тимошенко до європейських лідерів.

На думку Юлії Тимошенко, справжня мета непідписання Януковичем Угоди про асоціацію – «легітимізація його авторитарного режиму», коли «європейська спільнота не дала йому шансів на подвійні стандарти, оголосивши критерії, які він мусив виконати, тоді він вирішив не підписувати взагалі».

«Для зриву підписання Угоди він використав штучні аргументи: непереборність тиску Росії, економічні втрати від асоціації з Європою. Так, Росія насправді здійснює тиск, але цей тиск не завадив би Януковичу підписати Угоду, якби він був впевнений, що вона забезпечить йому збереження влади».

За словами Юлії Тимошенко, «демократія, свобода слова, чесні вибори, справедливі суди, припинення корупції, політичних переслідувань» є  несумісними із збереженням  влади Януковича.

Лідер опозиції вважає, що якщо у Вільнюсі Янукович не підпише Угоду, то вона вже ніколи не буде підписана ним, а «подальша віра в його європейську риторику та очікування на його згоду підписати Угоду, колись в майбутньому,  дасть йому лише час на встановлення новітньої диктатури».

У випадку зриву підписання Угоди з боку Януковича, Юлія Тимошенко просить європейських політиків «не залишати диктатурі в Україні території для виживання».

«Поневолення диктаторами своїх народів не може вважатися їх внутрішньополітичною справою. Таку монополію треба ліквідувати всіма можливими мирними міжнародними засобами», – процитувала Євгенія звернення.

«Прошу не довіряти пустій проєвропейській риториці української влади, а задіяти усі інструменти для того, щоб у 2015 році в Україні могли пройти чесні вибори, які дадуть можливість замінити авторитарний режим на нову демократичну владу та відкриє українцям впевнений шлях до об‘єднаної Європи», – наголошує Юлія Тимошенко.

Лідер української опозиції шкодує, що не може  «особисто спробувати переконати вас у необхідності підписання нашої історичної Угоди».

За матеріалами прес-служби ВО “Батьківщини”.