Тимчасово погасили конфлікт: лише облавтодор отримає гроші з обласного бюджету на ремонт доріг (Відео)

P6170078-nПогасити заборгованість у зарплаті за лютий-травень 2014 р., віддати всі виплати і поновити повний робочий тиждень – із такими вимогами прийшли працівники Тернопільського облавтодору під стіни «білого дому» сьогодні, 17 червня.

Читайте також. Гучні святкування, розважальні заходи, фестивалі на Тернопіллі всіх просять обмежити

Нагадаємо, в цей час якраз відбувалося чергове засідання сесії обласної ради. І в порядку денному було кілька питань, що опосередковано стосувалися дорожників. Адже вирішувалося питання, на ремонт яких шляхів віддати залишки коштів з минулого року та як і на які об’єкти розподілити гроші, що надходять від податку за першу реєстрацію авто.

Втім, усе пішло трохи не так, як планували депутати. Могло навіть дійти до невідворотного, але пристрасті все ж вдалося вгамувати. Спершу начальник облавтодору Богдан Юлик вийшов до людей, запропонував їм йти до управління Держказначейства, оскільки нібито саме воно затримує всі гроші. Проте люди йти нікуди не хотіли і вимагали, аби питання, із якими вони прийшли, вирішило їхнє керівництво. Натовп був настільки негативно налаштованим, що видавалося – начальника зараз просто поб’ють.

Читайте також. У депутатів Тернопільської облради – важкий день: у порядок денний сесії внесли більше 40 питань

Вже лунали пропозиції брати будівлю облради штурмом, якщо людей не пропустять, та вигуки “Ганьба!”. Заспокоювати протестувальників виходив навіть головний міліціонер Тернопілля Василь Облещук. Частина пікетувальників, а всього їх було майже півсотні – із різних районів Тернопілля, хотіла йти на сесію, але врешті туди пропустили лише ініціативну групу і дали змогу одному з представників зачитати звернення з трибуни у сесійній залі.

До депутатів і до керівництва держави звернувся Олександр Береза. Він вказав на катастрофічне становище, до якого скотилася всі галузь.

– Нам уже немає чим годувати дітей, сплачувати за комунальні послуги, – каже чоловік. – Нам уже відключають воду, газ…

Голова обласної ради Василь Хомінець запевнив, що обласна рада підтримує працівників галузі, поінформував про прийняті рішення (усі кошти на ремонт доріг в області – майже 30 млн грн йтимуть надалі напряму в облавтодор і його філії у районах, саме державна фірма буде виконавцем робіт – прим.) і дав відповідні протокольні доручення. Депутати підтримали звернення працівників облавтодору до визначених адресатів – центральних органів влади. Аби направити звернення у Київ, «за» проголосував 71 обранець краян.