Творці фільму про Стуса розповіли про труднощі під час зйомок: у столиці відбувся прес-показ стрічки (Відео)

фото: 5 канал
фото: 5 канал

Біографічний фільм про життя українського поета-дисидента Василя Стуса назвали коротко і лаконічно – “Заборонений”.

Сьогодні у Києві відбувсі прес-показ стрічки.

Під час зйомок фільму “Заборонений” у знімальної команди виник конфлікт із нині народним депутатом Віктором Медведчуко, інформує 5 канал.

Уже завтра в широкий прокат виходить “Заборонений” – біографічний фільм про життя українського поета-дисидента Василя Стуса.

Дату початку показів обрали не випадково. Позаяк саме у ніч проти 4-го вересня 85-го року Василь Стус помер у російському карцері. Події фільму розгортаються у 60-тих роках, у часи дисидентського руху. Також присутні й кілька романтичних ліній — життя з дружиною Валентиною Попелюх та взаємини з художницею Аллою Горською.

Під час зйомок фільму "Заборонений" у знімальної команди виник конфлікт із нині народним депутатом Віктором Медведчуком. Мова йде про сцену суду над Василем Стусом. Радянська влада звинувачувала його у "антисовєтщіні" та пропаганді. Державним захисником дисидента був тоді молодий юрист Віктор Медведчук. І саме він став на бік обвинувачення, внаслідок чого Стус був засуджений до 19 років примусових робіт та 5-ти років заслання.

Під час зйомок Медведчук і його адвокати погрожували, що будуть позиватися до авторів фільму, якщо він буде присутній у фільмі. Зрештою, кадри з суду у стрічці залишили, проте однієї сцени таки позбулися.

"Була одна сцена в СІЗО. Стус спілкувався зі своїм адвокатом Медведчуком, інших свідків розмови немає. Це була художня сцена,  на що ми єдине мали право спиратися, то показати цю сцену в досить таки правдивий документальний спосіб. З підтримкою нашого юриста, котрий нам пояснював наші права та обов'язки", – розповів режисер фільму "Заборонений".

Подробиці - у відео 5 каналу: