Творча родина із міста на Тернопільщині зняла два кліпи на відомі українські пісні і вразила мережу майстерністю їх виконання (Відео)

фото: сторінка Фейсбук вокального ансамблю Canto Dolce
фото: сторінка Фейсбук вокального ансамблю Canto Dolce

Протоієрей Іоанн Батьковець і його дружина Тетяна із міста Борщева, що на Тернопільщині, виховують шестеро дітей, старшому із яких шістнадцять, а наймолодшому – півтора роки.

Нещодавно Іван та Тетяна Батьковці разом зі своїми дітьми створили родинний вокальний ансамбль  із милозвучною назвою Canto Dolce, що у перекладі з італійської означає «солодка пісня». І уже встигли  зняти два кліпи.

Зворушливе виконання української народної пісні «Стоїть гора високая» та історичної композиції про Устима Кармелюка «За Сибіром сонце сходить» не залишило байдужим нікого. Ці відео, як тепер модно казати, «підірвали» Інтернет. На їх Youtube-каналі кліпи родинного ансамблю переглянуло понад тридцять сім тисяч користувачів!

Лише за два тижні родина отримала запрошення взяти участь у трьох концертах. Тож жовтень для цієї співочої сім’ї буде багатим на гастролі.

У коментарях до відео люди висловлюють вдячність родині за такі неймовірні інтерпретації відомих пісень, захоплюються красивим поєднанням голосів та бажають їм творчих здобутків.

Тетяна Батьковець розповідає: всі її діти мають гарні голоси і залюбки співають в родинному ансамблі.

Пані Тетяна каже, нікого з дітей не змушували д співу, всі вони самі розуміють важливість і відповідальність цієї справи.

Тетяна Батьковець закінчили Вінницьке музичне училище по класу бандури. Але ще в школі вчителі помітили, що у дівчинки дуже гарний голос і порекомендували батькам віддати доньку до музичної школи.  Глава сімейства теж навчався співу у духовній семінарії, де уроки вокалу давали професори із Львівської музичної консерваторії.

–          Спів – це величезна частина нашого життя, без якого ми себе не уявляємо, – розповідає жінка. – Мої діти увібрали любов до пісні з молоком матері.  Нещодавно до нашого ансамблю, в якому співають старші діти – Гавриїл, Агнія і Фаїна,  долучилося Сусанна і Серафим, хоча Серафимові лише три роки. Думаю, що півторарічний Лука, через два роки теж підспівуватиме своїм братам і сестрам.

Родина готується до зйомок чергового кліпу. А ще треба записати нову пісню на студії звукозапису, подбати про костюми, адже це теж важлива складова.

Подружжя розповідає, що для їхніх дітей кожен успішний виступ – це стимул для творчого розвитку. Батьки кажуть, не було жодного разу, щоб діти відмовлялися від репетицій.

–          Ми хочемо донести до наших слухачів одну просту істину: велика сім’я – це не страшно, це радісно, – каже протоієрей Іоанн Батьковець. – Якщо Бог дає дітей, дає і сили їх виростити. В нашій сім’ї старші діти із нетерпінням очікують появу на світ наймолодших, серед них немає ревнощів. А якщо хтось з дітей іде з дому надовго, ми відчуваємо, що оселя ніби опустіла. Наша сім’я може бути зразком для інших молодих людей, які бояться багатодітності, помилково думаючи, що не впораються з проблемами. На мою думку, діти повинні рости поряд з батьками, які для них в усьому будуть прикладом. І чим більше їх буде в сім’ї – тим краще.  У нас, наприклад, велике господарство. І діти мають обов’язки ще й там.

Головним натхненником і організатором в родинному ансамблі  є пані Тетяна. Розробка партій для кожного, постановка голосів, заняття з вокалу, – це нелегка частина її роботи.

Родина має чимало друзів по цілому світу. І серед них є багато музикантів. Вони охоче діляться з молодим подружжям нотами, цікавими розробками пісень і просто творчими ідеями.

Незабаром родина має намір записати низку пісень на слова відомих класиків і на музику українського композитора Бориса Лятошинського. Це будуть дуже глибокі, духовні композиції в цікавій інтерпретації.

Жовтень обіцяє бути насиченим в творчому плані: родинний ансамбль Canto Dolce запрошують на різноманітні концерти, імпрези, духовні фестивалі до Києва і навіть за кордон. Що ж, популярність – це і відповідальність, і важке випробування.

Але Тетяна та Іоанн Батьковці легких шляхів не шукають.

–          Ми не артисти, але вчитися любимо. Не виключаємо, що колись разом з дітьми нам випаде виступити і на телебаченні. Ми до цього готові, адже маємо в репертуарі дуже цікаві обробки українських пісень, колядок, духовних творів, – ділиться планами пані Тетяна. – І єдине залишається незмінним для нас – усе, що робимо, спрямовуємо на прославу Бога.

Послухайте дві пісні у виконанні Вокального ансамблю Canto Dolce:

Більше кліпів можна переглянути тут: https://www.youtube.com/channel/UCphhNQCdUfUPzteSgTWSaiA