Туристичний потенціал Тернопілля цього року показали на трьох виставках

P9220030-nНапрямки розвитку туризму на Тернопільщині окреслили днями на засіданні колегії департаменту розвитку інфраструктури, транспорту та туризму обладміністрації.

Участь у роботі колегії взяли заступник голови Тернопільської обладміністрації, представники департаменту, керівники структурних підрозділів та головні спеціалісти, які координують питання енергетики, енергозбереження, транспорту, транспортної інфраструктури, зв’язку та туризму. Про це повідомили повідомив сайт ОДА.

Читайте також. Тернопілля: деякі пам’ятки соромно показувати журналістам, не те що туристам (Відео)

На порядку денному – виконання плану організаційно-технічних заходів щодо скорочення споживання природного газу до кінця 2014 року та в опалювальному періоді 2014-2015 р., стан пасажирських перевезень автомобільним транспортом в області, стан проведення робіт із будівництва, реконструкції, ремонту  та утримання автомобільних доріг загального користування, вулиць та доріг комунальної власності, підготовка дорожнього господарства до зими, функціонування туристичної галузі області та пріоритетні напрямки розвитку у 2014 р.

З доповіддю про розвиток туристичної галузі Тернопільщини виступив заступник директора департаменту – начальник управління розвитку туристичної інфраструктури департаменту розвитку інфраструктури, транспорту та туризму ОДА Назар Яворський. Він проаналізував роботу управління, туристичні події та заходи, які відбулися за сприяння управління впродовж 2014 р.

Читайте також. На в’їздах в область і в районах розмістять 50 постерів “Тернопільщина туристична” (Відео, Фото)

– З метою покращення дорожньої інфраструктури управлінням проаналізували та надіслали Службі автомобільних доріг області пропозиції щодо стану доріг до туристичних об’єктів області, які потребують першочергового ремонту, а також перелік туристичних об’єктів, до яких необхідно встановити дорожні туристичні знаки, – наголосив чиновник. – Виготовили постери «Тернопільщина туристична» для встановлення на в’їздах в область і на території районів. Для облаштування місць для стоянок і короткочасних зупинок туристично-екскурсійних автобусів, автотуристів розробили ескізну пропозицію облаштування туристичної стоянки.

За словами начальника управління, активно ведеться робота щодо просування туристичного продукту області. Зокрема, 6 березня управління спільно з Кременецькою районною радою, райдержадміністрацією, Кременецько-Почаївським ДІАЗ, НЗ «Замки Тернопілля» провело прес-тур для представників всеукраїнських та місцевих ЗМІ «Стежками Тараса Шевченка по Тернопільщині», присвячений відзначенню 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка.

Читайте також. У Кременецькому районі – п’ята частина усіх закладів розміщення туристів в області (Відео)

Також 6 травня 2014 року на території в Збаразького замку відбулося відкриття туристичного сезону «Мандруємо замками Тернопілля-2014». У рамках заходу провели X Міжрегіональний фестиваль козацької та української народної національно-патріотичної пісні “Забуттям не заростає честь і слава козаків”, фестивалі “Вареник-ФЕСТ” і “Капусняк-ФЕСТ”. Також 6-7 червня організували туристичну виставку у рамках етнокулінарного фестивалю «Галицька дефіляда». Відвідувачі мали змогу ознайомитися з туристичними можливостями Збаразького, Кременецького, Бережанського Заліщицького районів, а також розглянути пропозиції літнього відпочинку та оздоровчого туризму.

У рамках реалізації Програми розвитку туризму в Тернопільської області на 2013-2015 рр. та, роблячи внесок у розробку проекту Стратегії розвитку Тернопільщини на період до 2020 року, управління ініціювало проведення широкого маркетингового дослідження стану та перспектив розвитку туризму в області.

Читайте також. Туристам, які мандрують Тернопіллям на авто, допоможе інтерактивна мапа (Відео)

– Ця аналітично-дослідницька діяльність у сфері туризму тривала більше 6 місяців і проводилася з метою формування конкурентоспроможного регіонального туристичного продукту та систематизації даних про стратегічні напрямки розвитку туристичної індустрії на Тернопільщині, – наголосив Назар Яворський. – 29 серпня провели презентацію «Маркетингове дослідження стану туристичної індустрії Тернопільської області». На основі зібраної інформацій систематизували базу даних про туристичні ресурси краю. Планується підготувати каталог туристичних ресурсів області. Наступними етапами аналітично-дослідницької роботи буде підготовка стратегії розвитку туристичної сфери та розробка туристичного бренду Тернопільської області.

Читайте також. День туризму на Тернопіллі почали святкувати… прибиранням в Язловецькому замку (Відео, Фото)

Туристичний потенціал Тернопільщини активно популяризують на міжнародних виставках: 5-9 березня 2014 р. – на об’єднаному стенді України на Міжнародній виставці “ITB Berlin-2014”; 26 березня – на ХХ Міжнародній туристичній виставці UITT «Україна – подорожі та туризм» у Києві; 25-26 вересня – на Міжнародній туристичній виставці-ярмарку «Тур’євроцентр-Закарпаття 2014» в Ужгороді.

Уперше організували та провели Всеукраїнський медіа-форум «Тернопільщина туристична – очима журналістів», в рамках якого понад 50 представників ЗМІ взяли участь у 3-денному прес-турі та оглянули туристичні об’єкти найперспективніших, у плані розвитку сфери туризму та рекреації, районів Тернопільщини.

Читайте також. “Європейці повинні їздити ремонтувати зуби на Тернопілля”, – науковець Олена Дейнека (Фото, Відео)

З метою привернення уваги громадськості до питання забруднення туристичних об’єктів – пам’яток архітектури та природи за участі громадські активісти, представники туристичних фірм, студенти ТНЕУ та НПУ ім. В.Гнатюка в рамках Всеукраїнської акції “Зробимо Україну чистою!” провели обласну акцію «ЕкоЗамок». У її рамках прибрали низку туристичних об’єктів, у т. ч. надали допомогу Бучацькому відділенню Національного заповідника «Замки Тернопілля» у прибиранні руїн замку у с. Язлівець.

Також Назар Яворський акцентував увагу на проблемних аспектах, зокрема: відсутність в штаті районних державних адміністрацій фахівців з туризму, не завжди злагоджена робота трьох ланок – влади-громади-бізнесу. Він закликав присутніх до співпраці та активної роботи: налагодженні контактів з містами побратимами з-за кордону, обміну досвідом, участі у транскордонних проектах, в рамках яких відбувається навчання спеціалістів різних галузей.

Довідково. Першочергові заходи, які будуть реалізовані на Тернопіллі задля розвитку туризму:

–          підготовка каталогу туристичних ресурсів області, спільно з науковцями, експертами підготовка проектних ідей для громад,

–          пошук розробників проектів щодо залучення інвестицій у туристичну індустрію області (розробка пропозицій щодо інфраструктурного розвитку туристичної галузі у районах області),

–          розробка стратегії розвитку туристичної сфери та туристичного бренду Тернопільської області,

–          налагодження державно-приватного партнерства у розбудові туристичної інфраструктури у районах області,

–          представлення туристичного потенціалу Тернопільщини на міжнародних, всеукраїнських та регіональних спеціалізованих виставкових заходах (за планом проведення виставкових заходів),

–          сприяння у розробленні та впровадження нових туристичних маршрутів насамперед у таких пріоритетних для області видах туризму: таких, як релігійний та пізнавальний – історико-краєзнавчої (патріотичної) та історико-релігієзнавчої тематики;

–          організація та сприяння у встановленні щитів (бігбордів) з інформацією про Тернопільщину на основних магістралях та кордонах з сусідніми областями.

Софія Левицька