Туристичний паспорт Тернопілля – узагальнені дані про всі можливості краю (Фото, Відео)

P8290016-n– Якщо в Івано-Франківській області на розвиток туризму виділили 700 тис. грн, а на Львівщині – більше мільйона, то у нас – 150 тисяч, – каже начальник управління з питань туризму та курортів Тернопільської обладміністрації Леся Серетна. – Це – не розвиток туризму…

Про проблеми розвитку цієї сфери і шляхи для їх вирішення йшлося під час презентації Туристичного паспорта Тернопільської області 29 серпня у залі засідань Україно-нідерланського факультету економіки та менеджменту економічного університету (ТНЕУ).

Читайте також. У Кременці чекають Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща Генріха Літвіна (Фото)

Документ розробники – управління з питань туризму та курортів Тернопільської обладміністрації. Матеріалу опрацювали силу силенну, бо товщина збірки про можливості районів біла більше 5 см, сам узагальнений паспорт теж мав вражаючий вигляд.

До речі, працювали не лише чиновники ОДА, долучилися до роботи науковці, незалежні експерти, представники  туристичних і громадських організацій краю. Загалом, аналітично-дослідницька робота тривала більше як півроку. Тож туристичний паспорт створили на основі проведеного широкого маркетингового дослідження стану та перспектив розвитку туризму області.

Читайте також. Тернопіль згадував міське свято і щиро молився за мир в Україні

– Туризм повинен стати одним з найголовніших секторів в економці регіону і ефективним інструментом економічного зростання Тернопільщини, – наголосила під час презентації пані Серетна. – Тому виготовлення  туристичного паспорта дало змогу систематизувати дані про стратегічні напрямки розвитку туристичної індустрії на Тернопільщині з метою формування конкурентоспроможного регіонального продукту.

Такі ж документи, власне, вже давно існують у Львівській, Івано-Франківській, навіть Житомирській областях. На Тернопіллі ж узагальнених даних ніхто не формував. Утім, саме це дало можливість визначитися із пріоритетними напрямками у розвитку туризму краю.

– У рамках дослідження проведено  SWOТ-аналіз розвитку туристичної сфери на Тернопільщині, – додає Леся Серетна. – Згідно із ним, перевагами галузі в регіоні є наявність об`єктів глобального значення для розвитку спелеотуризму, значні запаси рекреаційних ресурсів для розвитку санаторно-курортної галузі, унікальний природно-рекреаційний потенціал (лікувальні можливості – чисте повітря, мінеральні води, пам’ятки природи, гори, річка Дністер), історико-культурна, архітертурна спадщина та самобутня культура (звичаї, традиції, обряди, визначні діячі), мистецько-фестивальні атракції (розвинений фестивальний рух, конкурси, проведення  свят), найбільша кількість заповідних територій, які охороняються.

Не приховувала чиновниця і слабкі сторони. Йшлося про хронічні проблеми Тернопілля: відсутність системного рекламного та інформаційного забезпечення, любіювання потреб області на державному рівні, низький рівень кваліфікації працівників туристичної індустрії та сервісу, низьку активність громад у розвитку туризму, відсутність достовірних статичних даних щодо відвідання туристичних об’єктів області, відсутня мережа туристично-інформаційних центрів і пунктів.

Окремий негатив – якість наших доріг, особливо у сільській місцевості. До того ж, розвитку зеленого туризму заважає не лише безініціативність місцевих громад, а й недосконала законодавча база.

– Однак туристична галузь повинна стати, з одного боку, серйозним стимулом для наповнення бюджету, створення робочих місць, розвитку інфраструктури сервісних послуг, а з іншого – потужним інструментом збереження і відродження малих історичних міст, пам’яток культурної спадщини і природо-заповідного фонду, – наголосила Леся Серетна.

Серйозною проблемою, особливо у плані приваблення іноземних туристів, є відсутність діючого аеропорту, уточнила чиновниця. Саме через це значно утруднюється розвиток медичного туризму.

Довідково. Під час заходу презентували туристичну карту Тернопільської області, яка розміщена на порталі управління http://ternotour.com.ua.