Туристичний логотип стане основою при розробці бренду Тернопільської області

DSC_4619Для Тернопільської області розроблять туристичний логотип.

Про оголошення конкурсу на його розробку розповіли заступник директора – начальник управління розвитку туристичної інфраструктури департаменту розвитку інфраструктури, транспорту та туризму ОДА Назар Яворський і голова громадської ради при департаменті розвитку інфраструктури транспорту та туризму ОДА Володимир Бурий під час брифінгу, який відбувся сьогодні, 9 лютого.

Читайте також. Тернопілля і Чернівеччина розроблятимуть спільні туристичні маршрути

– Логотипом може бути будь-яка комбінація позначень: емблема, слова, літери, цифри, зображувальні елементи, комбінації кольорів. Тобто те, що здатне передати унікальність Тернопільської області та ідентифікувати її серед інших, – зазначив він. – Це буде постійний графічний, словесний, образотворчий або об’ємний знак, комбінований із зображенням, літерами, цифрами, словами або без них. Туристичний логотип не замінить офіційну символіку області, а сприятиме  формуванню позитивного туристичного іміджу регіону в Україні та за кордоном.

За словами заступника директора – начальника управління розвитку туристичної інфраструктури департаменту розвитку інфраструктури, транспорту та туризму ОДА, туристичний логотип буде основою при розробці туристичного бренду Тернопільської області. Про це повідомив сайт ОДА.

Читайте також. «Туристично-інформаційний центр Тернополя» тепер має 103 тис. грн у статутному фонді і може торгувати

– Участь – безкоштовна. Допускаються конкурсні роботи, які включають елементи візуальної ідентифікації туристичної привабливості області – емблема: графічні елементи, образи, шрифти, кольорові рішення. До конкурсних робіт обов’язково слід додавати заявку з відомостями про автора, що включають: прізвище, ім’я, по батькові, вік, місце роботи (навчання), місце проживання, контактні телефони та електронна адреса, – наголосив Назар Яворський.

Він також додав, що кількість робіт може бути необмеженою. Кінцевий термін подання конкурсних робіт 5 березня 2015 р. Організаційний комітет залишає за собою право продовжити строки на подання конкурсних робіт.

– Конкурс проводиться в II етапи. Під час І-го, що триватиме до 5 березня, – прийом заявок і конкурсних робіт. ІІ-й етап – 10 березня 2015 р. відбудеться засідання оргкомітету та визначення переможця. Автор кращого логотипу отримає грошову винагороду, – зазначив Назар Яворський.

Читайте також. У Тернополі зроблять забавки для туристів – пам’ятки позначать QR-кодами

Оголосили під час брифінгу і вимоги до конкурсних робіт. Логотип повинен бути оригінальним за ідеєю, художнім змістом, сучасним і багатогранним, наголосив Назар Яворський.

– Логотип повинен передавати ключову характеристику туристичного потенціалу області, ідентифікувати його в інформаційному просторі на регіональному, національному та міжнародному рівнях. Графічне зображення має містити проект логотипу, що асоціюється з історією, традиціями, культурою Тернопільщини. Також він має бути спрямований на підвищення духу патріотизму, любові жителів регіону, формування духовності, традицій та історії, – зазначив він.

За словами заступника директора – начальника управління розвитку туристичної інфраструктури департаменту розвитку інфраструктури, транспорту та туризму ОДА, розмістять роботи на офіційній сторінці «Тернопільщина туристична» у соціальній мережі “Facebook” (https://www.facebook.com/ternotour?fref=ts ), де оцінити їх зможе кожен охочий. Найбільшу кількість позитивних відгуків врахують при визначенні переможців. Паралельно проведуть опитування серед громадськості.

Читайте також. Від реклами на комунальних біг-бордах Тернопіль уже отримав більше 3 млн грн (Відео)

Голова громадської ради при департаменті розвитку інфраструктури транспорту та туризму ОДА Володимир Бурий зауважив, що долучатися до конкурсу можуть не лише жителі області, а й гості регіону, які часто відвідують наш край і мають цікаві погляди на Тернопілля.

– Ми, мабуть, єдина область в Україні, яка досі не мала свого логотипу та брендбуку, – наголосив пан Бурий. – Туризм сьогодні є потужною галуззю економіки, що дає дохід і розвиває регіони. Тому нам потрібно ідентифікувати цю галузь в Тернопільській області. У нас є золоті ресурси, але потрібно вчитися із ними працювати, щоб почати надавати туристичні послуги. Перед нами стоїть завдання розвивати туризм як сучасну над інвестиційну галузь економіки. Завдання конкурсу зібрати максимально відповідний образ, логотип регіону, який буде популяризувати його. Логотип – це перший крок реалізації наших задумів. Я думаю, що він буде результативним.

Довідково. Конкурс на розробку туристичного логотипу Тернопілля триватиме із 5 лютого до 5 березня. Роботи слід надсилати або подавати на розгляд в електронному та друкованому вигляді за адресою: 46021, Департамент розвитку туристичної інфраструктури, транспорту та туризму обладміністрації, вул. Грушевського, 8, Тернопіль, або в електронному вигляді – [email protected].

Софія Левицька