Циклон залишив Україну, з 2 січня очікується відлига – Укргідрометцентр

5c16c94761008305172d751032_319e0451Циклон вчора вийшов за межі України, і атмосфера почала заспокоюватися. Сьогодні нових проявів небезпечних природних явищ на території України немає. Про це повідомив директор Українського гідрометцентру Микола Кульбіда.

“Протягом сьогоднішнього дня і найближчих днів, включаючи новорічну ніч, на території України ми не очікуємо нових небезпечних явищ, за винятком ожеледиці на дорогах, яка буде спостерігатися там, де випав сніг”, – розповів директор Укргідрометцентру.

Він звернув увагу на те, що в Карпатах посилилася лавинна небезпека, і в період святкових днів в горах потрібно бути дуже обережними.

“У Києві вночі снігу не буде зовсім (сьогодні), а температура повітря вранці завтра складе 8-10 градусів морозу. Вдень температура підвищиться до 0-2 градусів морозу та вранці та вдень очікуємо мокрий сніг. Сніг випадатиме в західних і північних областях України, в інших областях погода буде ще кращою”, – розповів Кульбіда.

Новий рік, за його словами, почнеться з потепління.

“Починаючи з 2 січня, почнеться потепління і з 2 по 5 січня в Україні, навіть у нічні години буде спостерігатися відлига. Потім 6-8 січня, ми чекаємо на чергове зниження температури, яке буде трохи слабкішим, ніж попереднє, але все одно це буде зниження до 10-15 морозу, а на Лівобережжі України в нічні години до 15-20 градусів морозу. Це буде короткочасно, починаючи з 9 січня, температура повітря знову підвищиться до невеликих морозів вночі і навіть до позитивних позначок вдень”, – розповів Кудьбіда.

Нагадаємо, що за минулу добу рятувальники визволили зі снігових заметів майже 3,5 тис. транспортних засобів і евакуювали 6800 осіб.

112