ЦВК зареєструвала кандидатом у нардепи соратника Януковича Андрія Клюєва, якого розшукує СБУ

Андрій Клюєв
Андрій Клюєв

Екс-главу Адмінстрації президента Віктора Януковича Андрія Клюєва, якого українські правоохоронці розшукують із 2014 року, ЦВК зареєструвала кандидатом у народні депутати України у 46-му мажоритарному округу на Донеччині.

Про це повідомляє “Інтерфакс Україна“.

Читайте також: Клюєва можуть оголосити у міжнародний розшук

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», 23 червня Центрвиборчком відмовив Клюєву в реєстрації кандидатом у нардепи, посилаючись на те, що останні 5 років він не жив в Україні.

Захист Клюєва доводив у судах, що Клюєв живе в окупвоаному Донецьку, а це – територія України. Суд першої інстанції, в якому адвокати Клюєва оскаржували відмову ЦВК в реєстрації, зобов’язав Центрвиборчком Клюєва кандидатом у нардепи зараєструвати.

Це рішення оскарджила ЦВК і Верховний суд 1 липня частково скасував рішення суду першої інстанції, зобов’язавши ЦВК повторно розглянути документи на реєстрацію екс-регіонала.

Читайте також: ЦВК не зареєструвала кандидатом у нардепи главу АП часів Януковича

Сьогодні під час такого повторного розгляду ЦВК вирішила зареєструвати розшукуваног оАндрія Клюєва кандидатом у нардепи по 46-му виборчому округу на Донеччині.

У загальноукраїнському розшуку Андрій Клюєв значиться як розшукувана за поданням СБУ особа, яка переховуєтсья від прокуратури. Датою зникнення Клюєва в реєстрі розшукуваних осіб на сайті Нацполіції України значиться 28 лютого 2014 року.

Клюєва підозрюють у заволодінні з травня 2010 по квітень 2011 року державним майном шляхом зловживання своїм службовим становищем, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, повторно й в особливо великих розмірах. Печерський райсуд Києва дозволив Генпрокуратурі проводити спеціальне досудове розслідування стосовно нього. За інформацією СБУ, нині Клюєв живе у Росії.