ЦВК порушила закон щодо виборів у Павлограді – рішення суду

вибори-закон України промісцеві вибори книжечка крупноРоз’яснення ЦВК щодо скасуванян другого туру виборів міського голови Павлограда було протиправним.

Київський аепеляційний суд сбогодні повністю задовольнив позов проти ЦВК одного з кандидатів на посаду мера Павлограда, який тепер є учасником другого туру виборів.

Читайте також: Не вистачило 10 виборців — скандал із виборами в Павлограді досяг рівня ЦВК, МВС і Президента України (Відео)

“Адміністративний позов кандидата на посаду міського голови міста Павлограда Дніпропетровської області Терехова Євгена Едуардовича до ЦВК про визнання протиправним скасування постанови 27.10.215 року №515 задовольнити. Визнати протиправною та скасувати постанову ЦВК від 27 жовтня 2015 №515 про роз’яснення щодо застосування окремих положень закону України про місцеві вибори при встановленні результатів виборів міського голови. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку у дводенний строк з дня її оголошення в ВААСУ”, – цитує рішення суду 112.ua.

Читайте також:Доля другого туру виборів у Павлограді — в руках ЦВК: ТВК вирішила другий тур проводити

Нагадаємо, ситуація виникла через кількість виборців у Павлограді.

27 жовтня ЦВК постановою затвердила роз'яснення, згідно з яким другий тур не буде проводитися в тих містах, у яких кількість виборців менша за 90 тисяч осіб. За законом, якщо в місті менше 90 тисяч виборців, то виборча комісія не пізніше ніж на 5-й день голосування повинна прийняти рішення про визнання обраним того кандидата, за якого подано більше голосів. При цьому заступник глави ЦВК Андрій Магера заявив, що в газеті "Голос України" станом на 1 серпня була офіційно оприлюднена інформація про кількість виборців у Павлограді – 90 295 осіб.

Відтак у другий тур виборів міського голови Павлограда виходять Терехов Євген (УКРОП) та Анатолій Вершина ("Опозиційний блок").